Головна Новини ректорату Вчена рада Профспілкова організація Факультети Абітурієнтам Foreign students Новини Контакти

Історія університету

Ректорат ДЗ ЛДМУ

Кафедри

Наукова частина

Навчальний відділ

Клінічний відділ

Навчально-методичний відділ

Бухгалтерська служба

Відділ кадрів

Юридичний відділ

Відділ міжнародних зв’язків

Планово-економічний відділ

Експлуатаційно-технічний відділ

Канцелярія

Інформаційно-обчислювальний центр

Відділ аспірантури та ординатури

Відділ науково-медичної інформації

Господарська частина

Відділ обслуговуючого персоналу

Патентно-ліцензійний відділ

Відділ метрології

Редакційно-видавничий відділ

Комісія з біомедичної етики

Науково-експертна комісія

Рада молодих вчених

Студентське наукове товариство

Спеціалізована вчена рада Д29.600.02

Спеціалізована вчена рада Д29.600.03

Цивільний захист

Антикорупційні заходи

Публічна інформація


Дошка оголошень для робітників

Дошка оголошень для інтернів, курсантів, лікарів

”Національна

”Національна


КАФЕДРА НЕВРОЛОГІЇ, ПСИХІАТРІЇ ТА НАРКОЛОГІЇ

Сучасна кафедра Колектив Навчально-методична робота

Історія кафедри Виховна робота Наукова робота

Студентське наукове товариство


ІСТОРІЯ КАФЕДРИ


Кафедра психіатрії та наркології з офтальмологією та отоларингологією ДЗ "ЛДМУ" на сьогоднішній день є об’єднаною. До її складу входять:

Кафедра психіатрії та наркології

У 1959 році на базі психіатричного відділення Луганської міської лікарні № 2 була організована кафедра психіатрії медичного інституту, якою упродовж 20 років керував доктор медичних наук, професор Первомайський Борис Якович, який вніс певний внесок у теорію і практику психіатричної допомоги. Під керівництвом професора Б.Я.Первомайского виконано 11 докторських і кандидатських дисертацій і підготовлено більше 200 лікарів - психіатрів.

16 травня 1966 був створений Луганський міський психіатричний диспансер на 60 ліжок, який став навчальною базою кафедри психіатрії медичного інституту і центром надання спеціалізованої допомоги населенню Луганська (розташовувався він на вулиці Шовкового, у нинішньому приміщенні обласних МСЕК). Головним лікарем диспансеру була призначена Михайлова Тамара Миколаївна.

У 1971 році, згідно з наказом Ворошиловградського облздороввідділу № 115 від 18.05.1971 року, був створений обласний психоневрологічний диспансер, розрахований на 185 ліжок. Він і став головною установою в області та базою кафедри психіатрії медичного інституту.

У 1976 році була введена в дію нова типова психіатрична лікарня в Луганську на 500 ліжок, де розгорнулася кафедра психіатрії.

У 1980 році кафедру психіатрії та медичної психології Луганського медичного інституту очолив Чуприков Анатолій Павлович. Він, як досвідчений режисер, настільки цікаво будував колективну творчу роботу лікарів на обласних клінічних конференціях, що 3-4-годинні обговорення протікали захоплююче і непомітно. Майже щороку в м. Луганськ проводилися великі наукові конференції; часто групи Луганських психіатрів виїжджали з доповідями на конференції в Київ, Москву, Суздаль, Донецьк, Ростов-на-Дону та інші центри.

А.П.Чупріков приніс із собою новий науковий напрям - вивчення функціональної асиметрії мозку.

У 1994 році кафедрою психіатрії, наркології та медичної психології стала завідувати д. мед. н., проф. С.Є. Казакова. З її приходом кафедра отримала новий імпульс для розвитку.

Під її керівництвом на кафедрі психіатрії працювали 19 співробітників, які щорічно викладали 1500 студентам, 500 з яких були англомовними. Щорічно навчалося 40-45 інтернів різних спеціальностей, 90-100 курсантів. Під керівництвом професора С.Е.Казаковой захищено 12 кандидатських і докторських дисертацій.

Традиційно кафедра приділяла багато уваги вихованню підростаючого покоління. Співробітники намагалися сформувати у молоді не тільки високий професіоналізм, а й чуйність, великодушність, відданість ідеалам.

Кафедра психіатрії існує більше 50 років, за цей час змінювалися завідувачі, співробітники, але кращі принципи і традиції протягом усього періоду переходили з покоління в покоління і залишалися незмінними.


Кафедра оториноларингології

У 1959р. на базі ЛОР-відділення обласної клінічної лікарні утворена кафедра оториноларингології, яку очолив доцент Арбузов Микола Михайлович. При ньому була відкрита аспірантура.

З 1975 до 1988р. кафедру очолював доцент Гордієвський Іван Дмитрович.

З 1989р. кафедрою завідує Деменков Валентин Романович – професор, Заслужений діяч науки і техніки України. Він підготував 6 кандидатів медичних наук, є автором 200 наукових робіт, 4 монографій.

Науковим напрямом кафедри оториноларингології є удосконалення хірургічного лікування хронічних отитів (тимпанопластика), травматичних ушкоджень ЛОР-органів (рино-отопластика) і лікування раку гортані.


Кафедра офтальмології

Кафедра очних хвороб була створена на базі очного відділення Луганської обласної клінічної лікарні в 1959 році.

Першим завідувачем кафедри офтальмології був відомий вчений офтальмолог, професор Петруня Степан Пантелеймонович.

Професор Петруня С.П. надрукував понад 100 наукових робіт, присвячених питанням кератопластики, медичної реабілітації пацієнтів, які втратили зір, боротьбі з очним травматизмом та вдосконаленню операції екстракції катаракти.

З 1971 до 1990 року завідувачем кафедри був професор Скрипка Володимир Костянтинович

З 1990 року завідувачем кафедри був доцент Явтушенко Володимир Федорович.

Головним науковим напрямом кафедри офтальмології була розробка нових методів лікування та реабілітації хворих із патологією органа зору при цукровому діабеті і захворюваннях печінки.


З 2014 року кафедру психіатрії та наркології евакуйованно з території не підконтрольній Україні до м.Рубіжного та об`єднанно з кафедрою офтальмології та з кафедрою оториноларингології.Піднятися вгору

ОСВІТНІЙ ЦЕНТР «ДОНБАС-УКРАЇНА»

Підготовка офіцерів запасу

Розклад занять

Державна екзаменаційна комісія (ДЕК)

Центр культури та дозвілля студентів

Профспілкова організація студентів

Студентське самоврядування

Студентське життя

Гуртожиток

Урочиста обіцянка студента

Клятва лікаря України

Клятва провізора

Клятва Гіппократа

Гімн ДЗ ЛДМУ

Бібліотека

Всеукраїнський тиждень права в 2017 році


оплата навчанняДошка оголошень для студентів

Дошка оголошень відділу ординатури

Видео ДЗ ЛДМУ

Друковані змі

Український журнал клінічної та
лабораторної медицини


ЄВРОМЕД


(c) 2018 ДЗ "Луганський державний медичний університет". Усі права захищено.