Головна Новини ректорату Вчена рада Профспілкова організація Факультети Абітурієнтам Foreign students Новини Контакти

Історія університету

Ректорат ДЗ ЛДМУ

Кафедри

Наукова частина

Навчальний відділ

Клінічний відділ

Навчально-методичний відділ

Бухгалтерська служба

Відділ кадрів

Юридичний відділ

Відділ міжнародних зв’язків

Планово-економічний відділ

Експлуатаційно-технічний відділ

Канцелярія

Інформаційно-обчислювальний центр

Відділ аспірантури та ординатури

Відділ науково-медичної інформації

Господарська частина

Відділ обслуговуючого персоналу

Патентно-ліцензійний відділ

Відділ метрології

Редакційно-видавничий відділ

Комісія з біомедичної етики

Науково-експертна комісія

Рада молодих вчених

Студентське наукове товариство

Спеціалізована вчена рада Д29.600.02

Спеціалізована вчена рада Д29.600.03

Цивільний захист

Антикорупційні заходи

Публічна інформація


Дошка оголошень для робітників

Дошка оголошень для інтернів, курсантів, лікарів

”Національна

”Національна


Кафедра гуманітарних наук та фізичного виховання

Історія кафедри Колектив Навчально-методична робота

Виховна робота Наукова робота Студентське наукове товариство


РУДА ВІКТОРІЯ ВІКТОРІВНА
в.о. завідувача кафедри,
Науковий ступінь - к.і.н.,
Вчене звання - доцентШТАТ КАФЕДРИ:
Журба Микола Анатолійович - професор;
Кузьміченко Інна Олегівна - доцент;
Сумченко Світлана Володимирівна - доцент;
Асєєва Оксана Анатоліївна - старший викладач;
Семиволос Валерій Миколайович - асистент;
Романюк Клавдій Богданович - викладач;
Нєскородєва Наталія Олексіївна - викладач;
Гіренко Сергій Миколайович - викладач;
Оберемкова Юлія Євгенівна - старший лаборант.


АДРЕСА КАФЕДРИ:
Навчальні приміщення кафедри гуманітарних наук та фізичного виховання розміщуються за адресою:
м. Рубіжне, вул. Будівельників, 32.
E-mail: ldmu_kgn@i.uaПоложення про кафедру гуманітарних наук


НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНА РОБОТА КАФЕДРИ

Перелік дисциплін, що викладаються на кафедрі
- «Філософія»,
- «Історія України та української культури»,
- «Деонтологія в медицині» (КЗВ),
- «Етика та естетика» (КЗВ),
- «Логіка, формальна логіка» (КЗВ),
- «Психологія спілкування» (КЗВ),
- «Основи соціальної психології» (КЗВ),
- «Основи психології» (КЗВ),
- «Основи педагогіки» (КЗВ),
- «Релігієзнавство»ВИХОВНА РОБОТА КАФЕДРИ

Одним з пріоритетних напрямків діяльності кафедри гуманітарних наук була і залишається виховна робота, якій приділяється значна увага. Протягом 2017-2018 навчального року нашим колективом було проведено низку заходів.

18 жовтня 2017 року студенти І та ІІ курсів ДЗ «ЛДМУ» долучилися до акції «Зупинимо насильство», яка проводилася Фондом народонаселення Організації Об’єднаних Націй в Україні. Метою даної акції є надання людям, які постраждали від збройного конфлікту на сході України, можливості захиститись від гендерно-обумовленого насильства, а також отримати якісні послуги з охорони репродуктивного здоров’я.

Керівник мобільної бригади соціально-психологічної допомоги Фонду народонаселення ООН в Україні Колодочка Діана Володимирівна та практичний психолог Шифман Юлія Миколаївна у щирій бесіді надали цінні поради студентам щодо дій у кризовій ситуації та можливій допомозі людині, яка її потребує.
16 листопада світова спільнота відзначала Всесвітній День філософії.

ЮНЕСКО започаткувало цей день з метою залучити людство до багатства філософської думки, принести в буденне мислення нові ідеї та стимулювати публічні дебати інтелектуалів і громадянського суспільства з приводу викликів, які постають сьогодні перед людьми та світом.

Викладачами кафедри було проведено бесіду зі студентами І курсу (група 10ф) на тему «Що для мене є філософія?». Молоді люди залучилися до прекрасного і загадкового світу філософії.Зустріч з творчою людиною посеред виру життєвих подій – це ніби занурення у чисте джерело, дотик до думки, спокою, тиші… небайдужості…

Львівська письменниця Вікторія Амеліна, в рамках своєї поїздки на Схід України, презентувала свій новий роман «Дім для Дома» (видавництво Старого Лева), який належить до сучасної української інтелектуальної прози. Студенти ДЗ «ЛДМУ» мали змогу поспілкуватися з письменницею.
До 295-річчя з дня народження Г.Сковороди на кафедрі було проведено конкурс на кращий реферат.

За результатами конкурсу журі визначило переможцем студентку І курсу Мірошніченко Тетяну (гр. 6 п).
15 березня 2018 року країна відзначала 155-річчя від дня народження В.Вернадського. З метою вивчення й популяризації наукових ідей геніального в рамках навчальної дисципліни «Філософія» для студентів І курсу медичного факультету був проведений тематичний семінар.На кафедрі приділяється значна увага патріотичному вихованню майбутніх лікарів і провізорів, так у 2017-2018 н.р. було проведено заходи патріотичного спрямування:

Відповідно до Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді та, на виконання Плану заходів із вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні та героїв АТО, на кафедрі створено стенд, що відображає подвиг Героїв Небесної сотні та героїв України-учасників антитерористичної операції, які віддали своє життя, відстоюючи права і свободи людини, захищаючи ідеали демократії та цілісність України.З нагоди відзначення річниці Чорнобильської трагедії, 26 квітня у м. Рубіжне біля Пам’ятного знака «Жертвам Чорнобильської катастрофи» відбувся мітинг-реквієм за участі студентів ДЗ «ЛДМУ» (І курс гр. 8с).

По завершенню мітингу наші студентами разом з учасниками поклали квіти до пам’ятного знаку, а також мали змогу поспілкуватися з ліквідаторами катастрофи – мешканцями міста Рубіжне.

В цей же день на кафедрі гуманітарних наук студенти І курсу 8 с провели презентацію з нагоди сумної дати.Напередодні відзначення Дня пам`яті і примирення та 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні студенти ІІ курсу (гр. 9-10 м) нашого університету разом з викладачами кафедри відвідали Привільнянський плацдарм.У травні 2018 року студенти І та ІІ курсів ДЗ «Луганського державного медичного університету» разом з викладачами нашої кафедри взяли участь у роботі регіонального семінару «Україна – НАТО: формула безпеки», присвяченого проблемам вступу нашої держави до Північноатлантичного Альянсу.

З нагоди відзначення Дня Європи у Луганській області в стінах нашого університету були проведені заходи з метою пояснити важливість реалізації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, поширення європейських цінностей та підвищення рівня обізнаності українців щодо розвитку відносин між Україною та ЄС.

Так, 15 травня 2018 року викладачами кафедри гуманітарних наук для студентів І та ІІ курсів ДЗ «ЛДМУ» була проведена лекція-дискусія «Європейський Союз: сім’я демократичних європейських держав», завдяки якій студенти змогли перевірити та вдосконалити знання про Європейський Союз та відносини Україна - ЄС.

З нагоди 80-річчя Луганської області та Всесвітньому дню вишиванки 17 травня 2018 року в Східноукраїнському університеті імені В.Даля (м. Сєвєродонецьк) відбулося підведення підсумків конкурсу творчих робіт «Вишиванка власноруч». Студентки ІІ курсу (1м гр.) ДЗ «ЛДМУ» Авільцева Анастасія та Ткаченко Анастасія отримали ІІ місце у номінації «Панно, квілінг та картини».22 травня 2018 року в актовій залі ДЗ «ЛДМУ» відбулась зустріч керівництва закладу, викладачів та студентів з військовим лікарями – учасниками АТО.

Хвилиною мовчання було вшановано воїнів 30-ї механізованої бригади ЗСУ України, які 4 роки тому під час нещадного бою поблизу залізничного вокзалу м. Рубіжне віддали своє життя.

…Пам'ять назавжди у наших серцях!НАУКОВА РОБОТА КАФЕДРИ

Значним напрямком роботи кафедри є наукова робота. У цій царині викладацький склад працює доволі плідно. Отримані наукові результати проходять апробацію на конференціях різних рівнів, обговорюються на засіданнях кафедри та наукових семінарах. За 2017-2018 рр. викладачами кафедри підготовлено та опубліковано понад 15 наукових праць.

Наш колектив активно долучається до міжнародної діяльності. Кафедра гуманітарних наук та фізичного виховання являється учасником міжнародного проекту «Virtus Reality», науковим керівником якого є професор кафедри М.А. Журба. Метою проекту є інтеграційна науково-дослідна та освітня діяльність з реалізації та впровадження у навчальний процес результатів, отриманих у процесі функціонального аналізу реалій сучасної культури у віртуальному, інформаційному просторі. Задачами проекту є аналіз сучасного стану культури у її віртуальних репрезентаціях; пропаганда пріоритету духовних, моральних засад у віртуальному суспільстві; адаптація дисциплін соціально-гуманітарного циклу до сучасних викликів інформаційного суспільства тощо.

Кафедра гуманітарних наук та фізичного виховання є одним з співзасновником наукового журналу «Virtus» (головний редактор - М. А. Журба, заступник - І.О. Кузьміченко).

У cічні 2015 року науковий журнал «Virtus» внесено до міжнародного реєстру періодичних видань масової інформації. Міжнародний Центр ISSN надав йому числовий код міжнародної ідентифікації INTERNATIONAL STANDARD SERIAL NUMBER 2410-4388, що свідчить про те, що журнал відповідає міжнародним стандартам стосовно видань відповідного типу.

Кафедра також є співзасновником і активним учасником наступних міжнародних науково-практичних конференцій: «Людина віртуальна: нові горизонти», «Релігія, релігійність, філософія та гуманітаристика у сучасному інформаційному просторі: національний та інтернаціональний аспекти», «Лабіринти реальності», «Актуальні питання, проблеми та перспективи розвитку гуманітарного знання у сучасному інформаційному просторі: національний та інтернаціональний аспекти».

Треба зазначити, що у міжнародних науково-практичних конференціях за весь період їх проведення прийняло участь понад 2500 вітчизняних і зарубіжних науковців та дослідників, за матеріалами конференції видано 33 збірника наукових праць.СТУДЕНТСЬКЕ НАУКОВЕ ТОВАРИСТВО КАФЕДРИ

Положення про науковий гурток

Навчання в сучасному вищому навчальному закладі не можна уявити без участі студентів у науковій роботі. Завданням студентської науки є пошук обдарованої молоді, здатної генерувати наукові ідеї; забезпечення спадковості наукових шкіл та безперервності наукового пошуку; формування внутрішніх та міжвузівських комунікативних наукових зв'язків; розширення світогляду молодої людини; забезпечення іміджу та високого наукового рейтингу вузу.

У 2016 році було відновлено роботу студентського наукового гуртка, який отримав назву «Крила духовності».

Керівником гуртка призначено старшого викладача кафедри гуманітарних наук Асєєву О.А.

Старостою гуртка обрано студентку першого курсу Алексенцеву Маргарити (група 4л, медичний факультет).

До складу студентського наукового гуртка входять переважно студенти медичного факультету:
1. Алексенцева Маргарита, студентка 1 курсу, гр.1м
2. Лукашов Владислав, студент 2 курсу, гр. 6м
3. Ткаченко Анастасія, студентка 2 курсу. Гр. 1м
4. Безверха Ольга, студентка 1 курсу, гр. 2м
5. Салова Світлана, студентка 3 курсу, гр. 10п
6. Соломійчук Марина, студентка 3 курсу. Гр. 4л

У рамках роботи наукового гуртка розробляються наступні наукові теми: «Медичні експерименти: проблеми сучасності», «Сакральне в жіночому одязі», «Сучасна жінка у пошуках самості», «Проблема розмежування понять «лікарська таємниця» та «медична таємниця», «Лікарська помилка: медичне поняття», «НЛП: теорія і практика» та інші.

Піднятися вгору

ОСВІТНІЙ ЦЕНТР «ДОНБАС-УКРАЇНА»

Підготовка офіцерів запасу

Розклад занять

Державна екзаменаційна комісія (ДЕК)

Центр культури та дозвілля студентів

Профспілкова організація студентів

Студентське самоврядування

Студентське життя

Гуртожиток

Урочиста обіцянка студента

Клятва лікаря України

Клятва провізора

Клятва Гіппократа

Гімн ДЗ ЛДМУ

Бібліотека

Всеукраїнський тиждень права в 2017 році


оплата навчанняДошка оголошень для студентів

Дошка оголошень відділу ординатури

Видео ДЗ ЛДМУ

Друковані змі

Український журнал клінічної та
лабораторної медицини


ЄВРОМЕД


(c) 2018 ДЗ "Луганський державний медичний університет". Усі права захищено.