Головна Новини ректорату Вчена рада Профспілкова організація Факультети Абітурієнтам Foreign students Новини Контакти

Історія університету

Ректорат ДЗ ЛДМУ

Кафедри

Наукова частина

Навчальний відділ

Клінічний відділ

Навчально-методичний відділ

Бухгалтерська служба

Відділ кадрів

Юридичний відділ

Відділ міжнародних зв’язків

Планово-економічний відділ

Експлуатаційно-технічний відділ

Канцелярія

Інформаційно-обчислювальний центр

Відділ аспірантури та ординатури

Відділ науково-медичної інформації

Господарська частина

Відділ обслуговуючого персоналу

Патентно-ліцензійний відділ

Відділ метрології

Редакційно-видавничий відділ

Комісія з біомедичної етики

Науково-експертна комісія

Рада молодих вчених

Студентське наукове товариство

Спеціалізована вчена рада Д29.600.02

Спеціалізована вчена рада Д29.600.03

Цивільний захист

Антикорупційні заходи

Публічна інформація


Дошка оголошень для робітників

Дошка оголошень для інтернів, курсантів, лікарів

”Національна

”Національна
СТУДЕНТСЬКЕ ЖИТТЯ
(2017 рік)

29.12.2017 - Новорічний вечір у Центрі культури та дозвілля студентів ДЗ «ЛДМУ»

Кінець календарного року для студентів це завжди гаряча пора: сесія, заліки, іспити… Проте наприкінці грудня в повітрі вже пахне мандаринами і ялинкою, що нагадує нам про наближення Нового року.

Так, 29 грудня 2017 року у Актовій залі Центру культури та дозвілля студентів ДЗ «ЛДМУ» пройшов Новорічний вечір для студентів, які займаються художньою самодіяльністю.

Пісні, танці, конкурси, сміх і веселощі заповнили в цей вечір Актову залу центру. Море позитивних емоцій і посмішки на обличчях залишилися в кінці вечора в кожного з присутніх, та, звичайно, й невелика втома. Адже скільки сил було вкладено в організацію свята!


-//-//-//-//-//-

29.12.2017 - «Мандрівний філософ»

Є на світі люди, життя яких залишає на землі такий відбиток, що протягом подальшої історії розвитку суспільства він залишається немов би недоторканим. Попри природні та людські потрясіння, минаючі роки та століття, звитяжний геній цієї когорти таланів, як і багато років тому, бентежить людський розум і душу. Серед імен, які викарбувані у невмирущій пам’яті людства, ім’я і Григорія Савича Сковороди – українського просвітителя-гуманіста, філософа, поета, педагога.

До 295 річчя з дня народження Г.Сковороди на кафедрі гуманітарних наук було проведено конкурс на кращий реферат.

За результатами конкурсу журі визначило переможцем студентку І курсу Мірошніченко Тетяну (гр. 6 п).

Вітаємо з перемогою!


-//-//-//-//-//-

27.12.2017 - Засідання студентського наукового товариства на кафедрі акушерства та гінекології


27 грудня, на кафедрі акушерства та гінекології, відбулося чергове засідання студентського наукового товариства, яке очолила к.м.н., доц. Слєпічко Ю.М.

Предметом обговорення стали оперативні методи розродження, серед яких кесарів розтин, акушерські щипці, вакуум-екстракція плода та акушерські повороти. Враховуючи актуальність теми студентами були розглянуті питання історії виникнення методів, показання, умови та методики проведення, ведення післяопераційного періоду, переглянуто ряд навчальних фільмів. Доц. Слєпічко Ю.М. продемонструвала методику накладання акушерських щипців.-//-//-//-//-//-//-//-//-//-

24.12.2017 - Виступ танцювального колективу «МРІЯ» Центру культури та дозвілля студентів ДЗ «ЛДМУ» на традиційному міському турнірі з міні-футболу

24 грудня 2017 року завершився ХХІХ традиційний Новорічний турнір з міні-футболу, який проходив з 2 грудня у Палаці спорту («Рубіжанський фізкультурно-спортивний комплекс» м-н Южний).

Традиційний Новорічний турнір з міні-футболу займає важливе місце в спортивному календарі нашого міста. Протягом двадцяти дев’яти років напередодні Нового року футбольні команди регіону оскаржують право називатися найсильнішою командою Новорічного турніру з міні-футболу.

У фінальному матчі виступили команди «Химоборудование» м. Сєверодонецьк та «СКВ» м. Сєверодонецьк.

У перерві фінального матчу організатори турніру запросили виступити танцювальний колектив «МРІЯ» Центру культури та дозвілля студентів ДЗ «Луганський державний медичний університет». Це дуже приємно для учасників колективу, так як виступити на спортивному заході такого рівня почесно для будь-якого художнього колективу міста.

Переможцями ХХІХ турніру стала команда «Химобороудование» м. Сєверодонецьк, срібні медалі завоювали футболісти «СКВ» м. Сєверодонецьк, ІІІ місце – футболісти «ЗАРЯ» м. Рубіжне.-//-//-//-//-//-//-//-//-//-

21.12.2017 - Команда КВН «Пироги Пирогова» ДЗ «ЛДМУ» - переможці ІІ обласного Новорічного фестивалю КВН

21 грудня 2017 року у місті Рубіжне в МКУ «Палац Культури» відбувся ІІ обласний Новорічний Фестиваль КВН серед студентських команд навчальних закладів Луганської області. КВН (Клуб Веселих та Найкмітливіших) є однією з найпопулярніших форм організації змістовного дозвілля серед учнівської молоді. Заняття у клубі КВН розвиває в учнів такі якості як впевненість в собі, почуття гумору, естетичний смак, креативність та нестандартне мислення, вміння працювати та досягати результату в колективі, вимогливість і наполегливість.

Організаторами фестивалю виступили Центр культури та дозвілля студентів ДЗ «Луганський державний медичний університет» та міський відділ культури, молоді та спорту рубіжансьскої міської ради. Гра проводилась в рамках міської Програми підтримки талановитої молоді на 2017-2018 роки, яка направлена на виявлення талановитої молоді, надання їм можливості, самовираження та творчого спілкування, обмін та розвиток культурних зв'язків; на організацію дозвілля підростаючого покоління.

Хороший настрій та приємні емоції подарували всім присутнім 6 команд, гравцями яких є студенти навчальних закладів області. Молодіжна аудиторія мала змогу оцінити виступи таких команд:
- «Успешная команда» (Рубіжанський індустріально-педагогічний коледж);
- «White gowns» (Лисичанський медичний коледж);
- «220 Вольт» (Східноукраїнський національний університет ім. Даля);
- «Отвественность» (Луганський державний університет внутрішніх справ ім. Дідоренка);
- Команда КВН «Н» (Східноукраїнський національний університет ім. Даля);
- «Пироги Пирогова» (ДЗ «Луганський державний медичний університет»).

Фестиваль проходив у 2 етапи: привітання та розминка (запитання відповідь, запитання командам від членів журі).

За підсумками гри переможці стали:
1-е місце команда «Пироги Пирогова» ДЗ «ЛДМУ»;
2-е місце – «Успешная команда» РІПТ;
3-е місце – «220 Вольт» СНУ ім. В. даля.

У перерві гри своїми творчими подарунками радували глядачів талановиті студенти та колетиви Луганського державного медичного університету.

Загалом під час гри у залі панувала дружня, позитивна атмосфера, глядачі підтримували своїх фаворитів та не шкодували для них аплодисментів. Будемо сподіватись, що тепер кожен рік буде проходити цей фестиваль, який об’днує талановиту молодь Луганщини.
-//-//-//-//-//-

19.12.2017 - Виступ студентів ДЗ «Луганський державний медичний університет» у Новорічному концерті

У День Святого Миколая – 19 грудня 2017 року, в Рубіжанському професійному хіміко-технологічному ліцеї відбувся традиційний Новорічний концерт. На яскраво убраній сцені біля красуні-ялинки, зустрілися казкові герої, талановиті ліцеїсти, викладачі, та запрошені гості.

Вже другий рік поспіль на Новорічний концерт керівництво РПХТЛ запрошує виступити талановитих студентів ДЗ «Луганський державний медичний університет». На цей раз глядачів радували своїм виступом танцювальний дует «ЛІРИКА» (Кітела Катерина – 2 курс та Гнатенко Станіслав – 3 курс) Центру культури та дозвілля студентів ДЗ «ЛДМУ».


-//-//-//-//-//-

15-17.12.2017 - Форум національного об’єднання студентів

15-17 грудня 2017 року в м. Суми організація «Молодіжна правозахисна агенція разом» та ГО «Молодіжна Українська Рада» за підтримки Відділу у справах молоді та спорту Сумської міської ради, провела Форум національного об’єднання студентів. На цьому форумі був присутній студент ДЗ «ЛДМУ» Романюк Дмитро - студент 4 курсу стоматологічного факультету.

На Форумі було обговорено актуальні проблеми розвитку студентського самоврядування, перспективи співпраці студентських організацій та організація особистісного розвитку та зростання студентських лідерів.

Були розглянуті:
1. STOP маніпуляції. Захист себе від аморального впливу.
2. Студентська рада у формі Громадської організації ,плюси та мінуси
3. Академічна доброчесність і студенти
4. Реформування освіти та роль студентів у цьому
5. Проекти адвокаційних кампаній

17.12.2017 року о 17.00 відбулась зустріч з мером м. Суми Лисенко Олександром Миколайовичем, де студенти з усіх куточків країни мали змогу поставити будь-яке питання.


-//-//-//-//-//-

15.12.2017 - Обласний конкурс читців

«Наша дума, наша пісня…»

Під такою назвою, 15 грудня 2017 року у місті Сєверодонецьк пройшов обласний конкурс читців, який спрямований на розвиток інтелектуального творчого потенціалу населення та збереження культурних скарбів українського народу.

Даний конкурс проходив під патронатом Управління культури, національностей та релігій Луганської обласної державної Адміністрації; організаторами конкурсу виступили Луганський обласний Центр народної творчості та міський Палац культури (м. Сєверодонецьк).

До складу журі обласного конкурсу увійшли професійні митці в галузі культури та мистецтва, серед яких Пліс Тетяна – керівник літературно-драматичної частини Луганського обласного академічного українського музично-драматичного театру та Яковенко Ольга – Заслужена артистка України, Актор драми, провідний майстер сцени Луганського обласного академічного українського музично-драматичного театру.

Конкурс проходив за двома номінаціями та трьома віковими категоріями. Цього року на конкурсі було представлено понад 40 поезій та творів у різних жанрів.

Наше місто, а саме Центр культури та дозвілля студентів ДЗ «Луганський державний медичний університет» гідно представили студенти Юрчук Віталій (2 курс) та Ткаченко Анастасія (2 курс). За підсумками конкурсу наші студенти посіли ІІІ місце у сольній номінації «Вірш українських поетів».

Усі учасники були нагороджені Дипломами за участь, а переможці – призами та сувенірами.

Вітаємо наших талановитих студентів, бажаємо їм творчої наснаги та росту, нових креативних ідей та підкорення нових творчих вершин.


-//-//-//-//-//-

10-12.12.2017 - British Council in UKRAINE

З 10 по 12 грудня студенти з усієї України зібралися в місті Київ на форум «Student Actoin». Студент ДЗ «Луганський державний медичний університет» Романюк Дмитро - 4 курс, стоматологічного факультету прийняв активну участь у цьому форумі.

Велика подяка за такий неймовірний захід:
1. Британській Раді в Україні, організаторам. Все було на найвищому рівні.
2. Спікерам: Aaron Porter, Simon Williams (Direct of the British Council in Ukraine), Михайло Вінницький (радник Міністерства освіти та науки України), Христина Голинська (Київська школа економіки), Олег Шаров (директор департаменту вищої освіти, Міністерство вищої освіти та науки України) та інші.
3. Учасникам, завдяки яким на форумі панувала позитивна атмосфера.

На форумі було обговорено:
1. Ефективне представництво студентів
2. Комунікації і діалог з адміністрацією ВНЗ
3. Ефективна робота в команді
4. Кейси з досвіду студентського самоврядування у Великій Британії
5. Стратегічний план на освіту
6. Ключові новели Закону України Про Освіту
7. Воркшоп з розробки студентських проектів


-//-//-//-//-//-

12.12.2017 - We аre the Champions!!!

Кубок Чемпіона виборола команда університету «Mens et ratio» у міському чемпіонаті знавців «Що? Де? Коли?» 12 грудня 2017 року.

«Шістка» найрозумніших:
Безимянний Назарій (7 м, ІІ курс),
Верченко Дмитро (7 л, ІІІ курс),
Гришин Єгор (7 л, ІІІ курс),
Кудрявцев Сергій (5 м, І курс),
Носалєва Марія (7 м, ІІ курс) та
Ошеко Юрій (3 л, ІІІ курс)
за сприяння та тренерської підтримки кафедри іноземних мов з латинською та українською мовами посіла І-е місце, тим самим довівши, що ДЗ «ЛДМУ» – навчальний заклад із надпотужним інтелектуальним потенціалом.

Молодці!

Вітаємо переможців!


-//-//-//-//-//-

11.12.2017 - Всеукраїнська олімпіада з інфузійної терапії
від «Юрія-Фарм»

Всеукраїнська олімпіада з інфузійної терапії від «Юрія-Фарм» вже стала традиційною щорічною подією. Цієї осені кожен бажаючий міг подати заявку на офіційному сайті корпорації та прийняти участь у першому турі: онлайн-тестування, за результатами якого визначалися переможці та учасники другого туру.

Успішно впоралися з тестовими завданнями та отримали доступ у другий тур шестеро студентів та інтернів нашої альма-матер:
Андрєєва Валерія В'ячеславівна;
Кулінченко Галина Михайлівна;
Литвинчук Ольга Валеріївна;
Прошельцов Андрій Володимирович;
Черних Ганна Володимирiвна;
Яковець Оксана Сергіївна.

Другий тур відбувся 22 листопада у стінах Харківського Національного Медичного Університету. Оцінювання проходило в форматі аудиторного тестування, за результатами якого було визначено чотирьох фіналістів, які потрапляли до третього туру. Два з чотирьох призових місць зайняли інтерни ДЗ «ЛДМУ» за спеціальністю «Анестезіологія та інтенсивна терапія»:
Литвинчук Ольга Валеріївна;
Прошельцов Андрій Володимирович.

Третій етап олімпіади проходив на базі НМУ імені О.О. Богомольця у місті Києві. Учасники зіткнулися з уже знайомим аудиторним тестуванням, за результатами якого із двадцяти п’яти фіналістів було відібрано п’ятеро. На них чекала практична частина олімпіади: діагностичний процес у змодельованій клінічний ситуації з використанням сучасних функціональних манекенів, катетеризація периферичної та центральної (внутрішньої яремної) вен. Одним з переможців фінального етапу олімпіади став Прошельцов Андрій Володимирович, який зайняв почесне третє місце.


-//-//-//-//-//-

11.12.2017 - Привітання переможців та призерів Зимого Кубка ректора

11 грудня 2017 року проходило урочисте привітання переможців та призерів Зимого Кубка ректора ДЗ «Луганський державний медичний університет». Ректор ДЗ «Луганський державний медичний університет» професор Іоффе Ігор Володимирович урочисто привітав переможців та призерів з кожного виду спорту, побажав здоров'я і подальшого спортивного вдосконалення. За підсумками 4 видів спорту ТРЕТЄ місце здобула команда гуртожитку, ДРУГЕ місце зайняла команда першого курсу, а перемогу та Кубок ректора отримала збірна команда другого курсу.


-//-//-//-//-//-

07.12.2017 - Кубок Ректора (фінальні матчі з волейболу)

7.12.2017 року пройшли фінальні матчі з волейболу за участю жіночих та чоловічих команд. У першому фіналі зустрілися збірні команди жінок 2-го курсу та збірна гуртожитку. У боротьбі перемогу одержала команда гуртожитку. Команда 2-го курсу була у такому складі:
1. Пилипчак Надія
2. Кітела Катерина
3. Федорова Тетяна
4. Попова Надія
5. Порока Ольга
6. Марчук Катерина

Переможці - збірна команда гуртожитку у такому складі:
1. Овчаренко Вікторія
2. Сем'яніста Юлія
3. Ляшенко Вікторія
4. Сухіна Ольга
5. Денищенко Вікторія
6. Вороб'йова Валерія
7. Нечаєва Мирослава

У другому фіналі зійшлись між собою збірні команди чоловіків, другого курсу та гуртожитку . з рахунком 2:1 перемогу здобула команда гуртожитку. Команда 2-го курсу грала у такому складі:
1. Барахович Микола
2. Колногоров Дмитро
3. Петрушка Констянтин
4. Шереметьєв Єгор
5. Разборзький Денис
6. Куліковський Денис
7. Усов Валентин

Збірна команда гуртожитку здобула перемогу у такому складі:
1. Славінскас Мирослав
2. Столяр Юрій
3. Карнаух Дмитро
4. Череповський Констянтин
5. Твердохліб Олександр
6. Бобровник Роман


-//-//-//-//-//-

06.12.2017 - Кубок Ректора (волейбол)

6 грудня 2017 року відбулись кваліфікаційні матчі серед жінок та чоловіків з волейболу . У жінок в фінал потрапили команди 2-го курсу та збірної гуртожитку. 3-е місце зайняла збірна команда 1-го курсу у такому складі:
1. Радзіковська Єлізавета
2. Бітченко Ганна
3. Славінскайте Каміла
4. Безверха Ольга
5. Глотова Аліна

У чоловіків також у фіналі зійдуться команди 2 курсу та гуртожитку. 3-е місце у запеклій боротьбі зайняла команда іноземних студентів у такому складі:
1. Мохниш Селвакумар
2. Араванд Ганесан
3. Даніель Ебензер
4. Нерутахн Кріхнануртхі
5. Транасекаран Сівагнанагелван
6. Баладжі Крішнакуртхі
7. Ведікатесан Крішнамуртхі
8. Манікан Тіруналаі
9. Ратан Лал


-//-//-//-//-//-

05.12.2017 - Кубок Ректора (баскетбол)

5 грудня 2017 року проходив ще один етап змагань серед команд ДЗ «Луганський державний медичний університет» з баскетболу на Кубок Ректора.

Серед жінок 1-е місце зайняла команда 2-го курсу у такому складі:
1. Щербак Дарина
2. Ставєнко Ольга
3. Попова Надія

2-е місце зайняла команда 1-го курсу у такому складі:
1. Савченко Євгенія
2. Бітченко Ганна
3. Глотова Аліна

Команди чоловіків були представлені трьома командами. 1-е місце зайняла команда 2-го курсу у такому складі:
1. Куліковський Денис
2. Разборський Денис
3. Кутоловський Дмитро
4. Юрасов В'ячеслав
5. Усов Валентин
6. Верещагін Андрій

2-е місце зайняла дружня команда 1-го курсу у такому складі:
1. Черняк Данило
2. Максименцев Михайло
3. Якименко Ілля
4. Гоголь Максим
5. Сушко Владислав

3-е місце зайняла команда іноземних студентів у такому складі:
1. Тхирумалан Раджа
2. Дасарі Джон Поул
3. Карапаті Махеш Кумар
4. Чандра Бабу
5. Рамачандра Хемант


-//-//-//-//-//-

04.12.2017 - Кубок Ректора (теніс, шашки)

04.12.2017 року у ДЗ ЛДМУ стартував Кубок Ректора з 4 видів спорту, а саме: шашки, настільний теніс, волейбол, баскетбол.

Урочисте відкриття відбулось у присутності Ректора професора Іоффе І.В., декана медичного факультету доцента Кузьміченко І.О., заступника декана Гавриш Є.В. і завідувача кафедри фізичного виховання Романюк К.Б.

У змаганнях прийняли участь студенти всіх курсів, іноземні студенти, співробітники Університету та викладачі. Відбулися змагання з перших видів спорту, а саме з настільного тенісу та шашок.

У змаганнях з настільного тенісу переконливу перемогу здобули студенти ІІ курсу у такому складі:
1. Рассказов Микита
2. Липка Валерій
3. Бугайова Оксана

Збірна гуртожитку зайняла ІІ місце у такому складі:
1. Шиян Євгеній
2. Мельник Анастасія

ІІІ місце між собою розділили команда співробітників та І –го курсу а саме:
1. Сушко Владислав
2. Бітченко Ганна
3. Черняк Данило
4. Набока Арсен (співробітник)
5. Цихместренко Євгеній (співробітник)

ІV місце зайняла команда іноземних студентів.

У змаганнях з шашок також перемогу одержала команда ІІ курсу у такому складі:
1. Ричко Констянтин
2. Товстоног Антон
3. Нечиталюк Дарина

ІІ місце зайняла команда І курсу у такому складі:
1. Якименко Ілля
2. Пак Олександр
3. Бітченко Ганна

ІІІ місце зайняла збірна гуртожитку а саме:
1. Воробйова Валерія
2. Мінін Віктор

IV-V між собою поділили збірна співробітників та іноземні студенти.


-//-//-//-//-//-

04.12.2017 - Засідання студентського наукового товариства

4 грудня 2017 року на кафедрі акушерства та гінекології відбулось вже третє в цьому навчальному році засідання студентського наукового товариства, яке очолила завідуюча кафедрою к.м.н., доц. Корнієць Н.Г.

Студенти представили свої доповіді на тему «Сучасні принципи ведення гестозів вагітних». Предмет обговорення є дійсно актуальним. Не дивлячись на велику кількість робіт, присвячених гестозам, не спостерігається тенденція по зниженню частоти їх розвитку, особливо важких форм.

Члени СНТ розглянули питання патогенезу пізніх гестозів, їх діагностики, прогнозування та профілактики гестозів у групі ризику, сучасні принципи ведення вагітності при гестозах, антигіпертенизиної трапії, а також рідкісні форми гестозів.


-//-//-//-//-//-

03.12.2017 - We are the Champions! – Призові місця знову наші!

Втретє поспіль ДЗ «ЛДМУ» посідає призові місця, знову доводячи свою конкурентоспроможність та інтелектуальний потенціал.

03 грудня 2017 року в м. Сєвєродонецьк відбулися обласні етапи Міжнародних мовно-літературних конкурсів імені Тараса Шевченка та імені Петра Яцика.

Підготовлені викладачами кафедри іноземних мов з латинською та українською мовами студенти університету – вкотре на п’єдесталі!

Щиро вітаємо переможців:


-//-//-//-//-//-

02.12.2017 - Вокальний конкурс «Квітка душа»

2 грудня 2017 року у місті Лисичанськ у міському Палаці Культури відбувся регіональний вокальний конкурс «Квітка душа», присвячений пам’яті Ірини Томко.

Головна мета цього конкурсу – пошук та виявлення талановитої молоді, надання дітям та молоді можливості самовираження та творчого спілкування,обмін виконавським досвідом та розвитком культурних зв’язків, організація дозвілля підростаючого покоління.

Вокальний конкурс «Квітка душа» проходить шостий рік поспіль. З кожним роком виконавців стає все більше. Цього року конкурсанти були представлені не тільки з міст Лисичанськ, Рубіжне та Сєвєродонецьк, але й були обдаровані вокалісти, які представляли Сватове, Бахмут, Новопсков, Новодружеськ, та навіть з Одеси.

Центр культури та дозвілля студентів ДЗ «Луганський державний медичний університет» гідно представив студент 3-го курсу Дмитро Дідора, який посів друге місце (у віковій номінації 15-20 років), та був нагороджений дипломом 2-го ступеня та спеціальними призами.

Вітаємо Дмитра з перемогою!


-//-//-//-//-//-

01.12.2017 - Всесвітній день боротьби зі СНІДом

1 грудня в ДЗ "Луганський державний медичний університет", була проведена акція у "Всесвітній день боротьби зі СНІДом". Акція була організована Профспілковою організацією студентів та Громадською організацією Ukrainian Medical Students' Association - Luhansk за підтримки Міжнародного благодійного фонду "АЛЬЯНС громадського здоров'я" Проведення подібної акції в університеті вже стало доброю традицією до якої долучаються студенти, викладачі та місцеві жителі м.Рубіжне. Дякуємо керівництву МБФ "АЛЬЯНС" за підтримку та сподіваємося на подальшу співпрацю щодо профілактичних заходів серед студентів та населення Луганської області.


-//-//-//-//-//-

01.12.2017 - Літературна прогулянка за книгою Вікторії Амеліної
«Дім для Дома»

Літаки падають від байдужості
В. Амеліна

Зустріч з творчою людиною посеред виру життєвих подій – це ніби занурення у чисте джерело, дотик до думки, спокою, тиші, небайдужості…

Львівська письменниця Вікторія Амеліна, у рамках поїздки на Схід України, презентувала свій новий роман «Дім для Дома», який належить до сучасної української інтелектуальної прози.

У 2014 році молода письменниця дебютувала з романом «Синдром листопаду, або Homo Compatiens», який був відзначений багатьма критиками та увійшов у десятку рейтингу «ЛітАкцент-2014». У 2015 році книжка була перевидана і номінована на премію Валерія Шевчука. У 2016 році вийшла дитяча книга Вікторії Амеліної «Хтось, або Водяне серце», а в 2017-му світ побачив її роман «Дім для Дома».

Студенти і викладачі ДЗ «ЛДМУ» мали змогу поспілкуватися з письменницею. Зустріч виявилась теплою, відритою і, безперечно, дуже корисною для нашої студентської молоді.


-//-//-//-//-//-

30.11.2017 - Олімпіада з анатомії людини

Перший етап олімпіади ДЗ «Луганський державний медичний університет» з анатомії людини відбувся 30 листопада 2017 року. В якій прийняли участь 12 студентів університету. Студенти змагались у трьох конкурсах: письмова робота, практичні навички, ситуаційні задачі з анатомії людини. Голова журі, завідувач кафедри анатомії людини доц. Скрябіна О.М. Члени журі : ас.Шаповалов В.А., ас.Шаповалова Ю.Ю., ас. Ігнатьєва Д.О., ас. Саламадзе Т.В.

Краще впорались із завданнями та показали гарні знання з предмету «Анатомія людини» наступні студенти:
1 місце - Ткаченко А.О., 1м гр., 2 курс
2 місце - Верещагін А.В., 1м гр., 2 курс
3 місце - Кононенко М.О., 7м гр., 2 курс

Вітаємо переможців! Бажаємо успіхів в наступному етапі олімпіади з анатомії людини!


-//-//-//-//-//-

27.11.2017-29.11.2017 - II форум лідерів студентського самоврядування

З 27 по 29 листопада 2017 року на базі Горлівського інституту іноземних мов Державного вищого навчального закладу Донбаського педагогічного університету відбувся «II форум лідерів студентського самоврядування», в якому студенти нашого університету Набока Анна та Юрчук Віталій взяли участь.

«ІІ Leaders Forum» – пропонував учасникам ефективний обмін досвідом молодих лідерів Донбасу та України, напрацювання спільних дій щодо розвитку студентського самоврядування, тренінги з особистісного зростання та інформацію про сучасні можливості особистого розвитку кожного студента як в Україні, так і в світі в цілому.

Учасники Форуму розглянули такі актуальні теми, як: «Мистецтво роботи в команді», «Конфліктний менеджмент», «Колектив та індивідуальність», «Роль молоді в житті громади», «Хто я? Що я можу?».


-//-//-//-//-//-

24.11.2017-26.11.2017 - Всеукраїнський студентський форум

Студенти ДЗ «ЛДМУ» Салова Світлана та Мельников Микита стали учасниками Всеукраїнського форуму «Студентство – авангард державотворення», який проходив у Київській області.

Триденна програма форуму складалася з різноманітних діалогів, обговорень, інформаційних сесій, лекцій, тренінгових занять. Для учасників виступали спеціалісти Міністерства молоді та спорту України, відомі політики, журналісти, громадські активісти.

Участь у форумі взяли студенти із усіх регіонів України, вони мали змогу обговорити питання організації та координації інформаційно-просвітницької роботи у сфері національно-патріотичного виховання, дізнатися про внесок студентства в процеси українського державотворення. Окрім цього, учасники здобули навички вільного та свідомого громадянина, який знає свої права та вміє ними користується, вміє налагоджувати діалог та співпрацювати із органами державної влади, місцевого самоврядування та громадськими об’єднаннями.


-//-//-//-//-//-

24.11.2017-28.11.2017 - Вшанування пам’яті жертв голодомору
1932-33 років

Згадайте нас – бо ми ж колись жили.
Зроніть сльозу і хай не гасне свічка!
Ми в цій землі житами проросли,
Щоб голоду не знали люди вічно.

В останню суботу листопада в Україні вшановують жертв голоду – геноциду, організованого радянським режимом. У пам’ять про мільйони загиблих від Голодомору-геноциду на кафедрі іноземних мов з латинською та українською мовами студенти приєднатися до загальнонаціональної хвилини мовчання і запалили свічки на знак скорботи і пам’яті про душі невинно убієнних наших співвітчизників.

21 листопада відбулася екскурсія до Рубіжанського міського музею, для ознайомлення з тематичною експозицією «Голод 1932 – 1933 років – геноцид українського народу» . У кінематографічній вітальні кафедри 24 – 28 листопада відбувся огляд книжкової виставки та показ документально-художніх фільмів, присвячених цим трагічним сторінкам української історії.


-//-//-//-//-//-

21.11.2017р. - Екскурсія у Рубіжанський краєзнавчий музей

З нагоди четвертої річниці початку Революції Гідності 21 листопада викладачі кафедри іноземних мов з латинською та українською мовами організували екскурсію для студентів І курсу у Рубіжанський краєзнавчий музей, де відбулася тематична зустріч у залі «Творці історії. Герої АТО». В експозиції представлені унікальні експонати та інформаційні матеріали, присвячені героям антитерористичної операції, які звільнили місто Рубіжне від незаконних збройних формувань.

Першокурсники взяли участь у покладанні квітів до пам'ятного знаку українським військовослужбовцям Новоград-Волинської 30-ї ОМБР, які загинули під час бойових дій 2014 року в м. Рубіжне. Учасники заходу хвилиною мовчання вшанували пам'ять всіх героїв, які віддали своє життя за Батьківщину


-//-//-//-//-//-

21.11.2017р. - День Гідності та Свободи

Майдан ридав, а сотня в небо йшла,
Жовто-блакитний стяг покрив їх тіло.
Один за одним шикувались в ряд,
Героїв сотня в небо полетіла…

21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи. У ДЗ «ЛДМУ» відбулися урочисті заходи вшанування учасників Революції Гідності, які стали на захист демократичних цінностей, національних інтересів України. У пам'ять про подвиг Героїв у читальній залі кафедри іноземних мов з латинською та українською мовами відбулася презентація фото-відео виставки «З Майдану просто в небо…». Під акорди пісні «Пливе кача…» студенти запалили свічки пам’яті та вшанували загиблих Героїв Небесної Сотні.


-//-//-//-//-//-

21.11.2017р. - Акція «Вітамін С для Героїв»

Студенти І-ІІ курсів ДЗ «ЛДМУ» долучилися до акції «Вітамін С для Героїв», координаторами якої стали викладачі кафедри іноземних мов з латинською та українською мовами. Метою акції був збір продуктів збагачених вітаміном С для військовослужбовців, які захищають нашу Батьківщину. Студенти ІІ курсу, групи 20 лм також підготували патріотичну листівку, на якій розмістили птахів миру з побажаннями для воїнів-захисників.

У День Гідності та Свободи першокурсники завітали до військових Національної гвардії України Західного територіального управління, які несуть службу у Луганській області, передали зібрані вітаміни та вручили листівку. Щирі слова вдячності захисникам та вітання зі святом від імені колективу ДЗ «ЛДМУ» висловила студентки І курсу Разєнкова Марина:
«Щира подяка вам, мужнім захисникам української держави. Ми не забудемо подвиг Героїв, які віддали свої життя за те, щоб ми творили вільну Україну. Дякуємо вам за мирне небо над нашим містом. Пям'ятаємо ваш героїзм. Слава Україні!»

Висловлюємо щиру вдячність усім, хто приєднався до акції!
-//-//-//-//-//-

16.11.2017р. - Посвята у першокурсники
«Яскраві люди на планеті ЛДМУ»

Другий рік поспіль у Луганському державному медичному університеті проходить масштабний святковий концерт Посвяти у першокурсники «Яскраві люди на планеті ЛДМУ», в якому показують свої творчі таланти студенти, які займаються художньою самодіяльністю у Центрі культури та дозвілля студентів.

Захід відвідали представники ректорату, декани факультетів, професори, доценти та асистенти кафедр, співробітники, студенти старших курсів і звичайно ж, студенти першого курсу медичного університету, а також гості міста. Свої теплі слова першокурсникам виголосив ректор Державного закладу «Луганський державний медичний університет» Іоффе Ігор Володимирович. Він побажав хлопцям та дівчатам успіхів в осягненні знань, завзяття та наполегливості.

На великій сцені МКУ «Палац культури» міста Рубіжне були представлені вокальні, музичні та танцювальні номери, а також поезія. Родзинкою концерту став цирковий номер у виконанні студентки 2 курсу Кітели Катерини. Яскраві номери СТЕМів були представлені командами КВН ЛДМУ «Пироги Пирогова» та командою КВН «Збірна лікарів-інтернів». Ведучі концерту Кислиця Микита, Бєлякова Тетяна та Дідора Дмитро відмінно доповнили вечір прекрасними словами та гумором. Свої Нові танцювальні номери представили танцювальні колективи «МРІЯ» та «MODERN», та новий танцювальний дует «ЛІРИКА». Вокальні номери представляли: вокальний ансамбль «РЕПРИЗА», дует «Сестри», музична група «Lunar Sun», солісткою якого є студентка першого курсу Ирина Данько. Від іноземних студентів у концерті брала участь студентка з Індіі Аніндіта Маіті.

Безсумнівно, посвята на все життя залишиться в пам’яті кожного першокурсника, як свято вступу в нове життя, у велику та дружну студентську сім’ю!

Колектив Центру культури та дозвілля студентів
ДЗ «Луганський державний медичний університет»
-//-//-//-//-//-

Cogito, ergo sum («Думаю, отже існую»)
Р. Декарт

16 листопада світова спільнота відзначає Всесвітній День філософії.

ЮНЕСКО започаткувало цей день з метою залучити людство до багатства філософської думки, принести в буденне мислення нові ідеї та стимулювати публічні дебати інтелектуалів і громадянського суспільства з приводу викликів, які постають сьогодні перед людьми та світом.

На кафедрі гуманітарних наук було проведено бесіду зі студентами І курсу (група 10ф) на тему «Що для мене є філософія?». Молоді люди залучилися до прекрасного і загадкового світу філософії. Думки першокурсників приємно здивували глибиною та нетривіальністю:
«Філософія – це щось загадкове, ідеальне.. і це буде змінюватися протягом життя кожної людини».
«Філософія допомагає зрозуміти сенс життя. Зрозуміти самого себе…».
«Філософія – це пізнання розуму, душі, це занурення в глибину існування всього живого.. Поєднання розуму і душі».
«Філософія допомагає відчути себе власне людиною…».

Безліч мислителів стверджували, що суть філософії полягає в подиві.

І справді, філософія народжується з природного прагнення людських істот цікавитися собою і світом, у якому вони живуть.

Як рефлексія любові до мудрості, філософія вчить нас мислити, досліджувати фундаментальні істини, вивіряти посилки і будувати власні висновки.

Протягом століть у різних культурах філософія народжувала концепції, ідеї та праці з обгрунтованого аналізу, і закладала основу критичного, незалежного і творчого мислення.


«Давайте у цей день поміркуємо про те, що ми робимо, які наші дії, чому ми чинимо так, а не інакше. Давайте критично подивимося на те, якими ми стали. Це день роздумів над етичними наслідками наших вчинків, над тими результатами наших рішень, яких ми не очікували. Сьогодні я закликаю всіх звернутися до філософії. У світі, в якому дія зовсім необов'язково відповідає думкам, давайте звернемося до роздумів, питань і пошуку поза обмеженнями того, що на нашу думку, ми знаємо».

Генеральний директор ЮНЕСКО Коітіро Мацуура, 2004


-//-//-//-//-//-

Вітаємо учасників регіонального конкурсу
«Сіверський Донець – очима молоді»!

Земля – водна планета, на якій якість води визначає якість життя.
Гарна вода – гарне життя. Погана вода – погане життя.
Немає води – немає життя.
Пітер Блейк

14 листопада у м. Лисичанськ відбулося урочисте нагородження учасників-переможців регіонального конкурсу. Студенти ДЗ «ЛДМУ», які представили на конкурс роботи, виконанні під керівництвом викладачів кафедри іноземних мов з латинською та українською мовами, Подкур Руслан, Якименко Ілля (І курс), Верещагін Андрій (ІІ курс) були нагороджені спеціальними дипломами з відзнакою за любов до рідного краю і прагнення зберегти його природні багатства. Щиро вітаємо талановитих студентів!

Запрошуємо студентську молодь до участі у 12 творчому конкурсі «Сіверський Донець – очима молоді» у таких номінаціях: фотороботи, поетичні і прозові твори, агітаційні розробки та дослідницькі роботи, який відбудеться у 2018 році, адже тільки від нас залежить збереження природних ресурсів Сіверського Дінця – перлини сходу України.


-//-//-//-//-//-

100 РОКІВ УКРАЇНСЬКОЇ РЕВОЛЮЦІЇ. ВІДРОДЖЕНА ДЕРЖАВА

Вже 100 років минуло з того часу, як наш народ взявся за зброю, щоб здобути собі волю та власну державу. Українська революція відродила традицію державності українців і питання їх єдності як нації вже ніколи не піддавалося сумніву. Саме під час Української революції було проголошено незалежність України, продемонстровано можливість цивілізованого демократичного збирання територій в єдину суверенну державу. Це був вагомий і багато в чому трагічний досвід державницько-правової розбудови України.

У читальній залі кафедри іноземних мов з латинською та українською мовами з 08 по 17 листопада діє мультимедійна виставка «100 РОКІВ БОРОТЬБИ. УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ 1917 - 1921». Проект включає інтерактивний стенд-огляд «Події і лідери» з фото реконструкціями та документальними матеріалами, які відтворюють хронологію подій боротьби народу за українську державність, а також відеоматеріали, які розповідають про ті часи, коли від звитяги синів України мінявся хід історії.

До уваги студентів представлена тематична виставка літератури, присвяченої низці ключових етапів визвольних змагань українців за незалежність. Сторінки книг розповідають про революційні події 1917-1921 років, Українських Січових Стрільців, Холодний Яр, Українську Повстанську Армію, Революцію на граніті, Помаранчеву Революцію, Революцію Гідності.

Студенти ДЗ «Луганський державний медичний університет» мають можливість переглянути та обговорити у кінематографічній вітальні кафедри іноземних мов латинською та українською мовами документальні фільми «100 років Української Революції. Як починала Центральна Рада», «Українська революція» (історичний документальний фільм за спогадами В.Петріва).


-//-//-//-//-//-

Міжнародна культурно-освітня поїздка «Я – європеєць»
до Польщі та Литви

29 жовтня-2 листопада 2017 року відбулась Міжнародна культурно-освітня поїздка «Я – європеєць» до Польщі та Литви, яка була організована Всеукраїнською молодіжною громадською організацією «Серце до серця» спільно з Посольством Литви в Україні та за підтримкою Міністерства культури України.

До складу української делегації увійшов і представник нашого університету студент Гнатенко Станіслав.

Під час перебування у м. Вільнюсі відбулась зустріч у Міністерстві закордонних справ Литви. Віце-міністр закордонних справ Литви Дарюс Скусявічюс привітав українську делегацію, вручив подарунки переможцям конкурсів і зазначив, що українці та литовці мають спільну історію, культурне надбання та прагнення до свободи і незалежності. «Приємно бачити, що молоді українці займають активну життєву позицію, розуміють цінності та прагнення, що об’єднують європейців», – підкреслив Віце-міністр.

Українська делегація відвідала Сеймас Литви, в якому було організовано екскурсію, розказано про історію парламентаризму, становлення незалежності Литви, участь членів Сеймасу у законодавчій діяльності. До розмови з молодими українцями долучилися члени Сеймасу, які розповіли про свій робочий графік, участь у роботі комітетів і громадську діяльність.

Для української групи було організовано зустріч у Вільнюському університеті. Єва Скіндер, співробітниця відділу міжнародного співробітництва, зробила презентацію Університету, розповіла про можливості вступу, навчання, обміну досвідом та реалізації проектів. Українській групі провели екскурсію у Центрі наукової інформації та комунікації, сучасній бібліотеці. Також члени делегації мали можливість поспілкуватися зі студентами з України, які навчаються в Вільнюському університеті.

У черговий раз українська делегація відвідала Литовський національний центр крові. Директор якого Іоанна Бікульчєне, розповіла про діяльність закладу, спільні українсько-литовські проекти, систему охорони здоров’я Литви.


-//-//-//-//-//-

31.10.2017р. - «TRICK OR TREAT!»

Зранку 31 жовтня у вестибюлі навчального корпусу по вулиці Володимирській, 4 уже традиційно всіх зустрічали костюмовані персонажі, які проводили конкурс-акцію «Trick or treat!» («Пригощай, або пожартуємо!»).

Основне ж дійство відбувалося в імпровізованому амфітеатрі «Між другим і третім».

Студенти другого курсу під керівництвом викладачів кафедри іноземних мов з латинською та українською мовами представили театралізовану виставу з низкою тематичних конкурсів із символічними призами, а всі охочі долучилися до нього.

Саморобні кажани, привиди, ліхтарики з гарбузів привнесли самобутню атмосферу свята Дня всіх святих – Хеловіну.

Учасники мали можливість поринути у таємничий, містичний світ англомовного свята, розважитися й дізнатися про «жахливі» звичаї англомовних країн.

Захід відбувся у доброзичливій жартівливій атмосфері, а костюми учасників «розфарбували» похмурий день у яскраві кольори.
-//-//-//-//-//-

23-24.10.2017р. - Вкрадена Вітчизна. 70-та річниця примусового виселення у 1944-1947 роках етнічних українців з території Польщі.

9 вересня 1944 року радянською і польською владою було укладено угоди, які призвели до масштабного переселення українців із прикордоння Польщі на територію України. Спочатку добровільно людей переселяли до західних, центральних, південних і східних областей України. Але угода про "взаємний обмін" не отримала масової підтримки ні з боку українського, ні з боку польського населення. Восени 1945 року було вирішено перейти до застосування примусових заходів, які набули форми етнічної чистки з силовим придушенням протидії переселенню. 137 – 150 тисяч українців переміщено, близько 4 тисячі представників української інтелігенції та селянства за підозрою у сприянні УПА ув’язнили у концтаборах, заарештовано близько 3 тисячі осіб із мережі ОУН І УПА, 1 509 повстанців ліквідовано.

Кафедра іноземних мов з латинською та українською мовами 23 – 24 жовтня провела заходи щодо вшанування пам'ять жертв депортації етнічних українців:
- тематична бесіда та презентація фотовиставки «Забута трагедія: депортація українців із Польщі 1944 – 1945»;
- відео зустріч у кінематографічній вітальні кафедри з переглядом документальних фільмів «Вкрадена Вітчизна» та «Вирвані з коренем»;
- вшанування пам'яті жертв примусового виселення хвилиною мовчання.


-//-//-//-//-//-

20.10.2017р. - Відвідування театру

20 жовтня 2017 року в МКУ «Палац Культури» м. Рубіжне відбувся спектакль Львівського академічного обласного музично-драматичного театру ім. Юрія Дрогобича «СВАТАННЯ НА ГОНЧАРІВЦІ»

Для нашого міста, приїзд такого рівня театру - подія дуже значна. Приємно, що студенти ДЗ «Луганський державний медичний університет» з радістю прийшли на показ цієї музичної комедії.

«Сватання на Гончарівці» - це півтори години жартів, пісень та танців. З боку переповненої глядацької зали - це півтори години сміху та оплесків. Ця комедія написана Григорієм Квіткою-Основ'яненком у 1835 році. Попри серйозність вперше порушеної в українській літературі проблеми кріпацтва, п'єса не втрачає смаку водевільної інтриги. Щирий гумор у п'єсі переплітається з авторською іронією, мотивами народних пісень, обрядовою поезією. Яскраве музичне оформлення, цікаві характери героїв, комедійні ситуації та діалоги, динамічний сюжет ось вже понад півтора століття підтримають незгасаючий інтерес до п'єси класика.

«Сватання на Гончарівці» - це наш дух, наша традиція, наша історія!


-//-//-//-//-//-

18.10.2017р. - Світ без насильства

18 жовтня 2017 року студенти І та ІІ курсів ДЗ «ЛДМУ» долучилися до акції «Зупинимо насильство», яка проводиться Фондом народонаселення Організації Об’єднаних Націй в Україні на базі кафедри гуманітарних наук. Метою даної акції являється надання людям, які постраждали від збройного конфлікту на сході України, можливості захиститись від гендерно-обумовленого насильства, а також отримати якісні послуги з охорони репродуктивного здоров’я.

Керівник мобільної бригади соціально-психологічної допомоги Фонду народонаселення ООН в Україні Колодочка Діана Володимирівна та практичний психолог Шифман Юлія Миколаївна у щирій бесіді надали цінні поради студентам щодо дій у кризовій ситуації та можливій допомозі людині, яка її потребує.


-//-//-//-//-//-

13.10.2017р. - Cвятковий концерт

13 жовтня, напередодні Дня захисника України, Дня українського козацтва й Покрови Пресвятої Богородиці, у філіалі міського Палацу Культури (м-н Южний) відбувся святковий концерт. На заході були присутні почесні гості: заступник міського голови Рубіжанської міської ради Стародубцев Віталій Володимирович, співробітники ВП ГУНП в Луганській області, та військовослужбовці.

В цей святковий день для мужніх, сміливих, хоробрих людей ,які не шкодуючи власного життя, захищають Україну, лунали найщиріші побажання. З вітальним словом до присутніх звернувся заступник міського голови Рубіжанської міської ради В.В. Стародубцев, він від щирого серця привітав захисників зі святом та вручив грамоти Рубіжанської міської ради працівникам, які досягли перемог на благо нашого міста, нашої держави.

Танцювальний колектив «MODERN» Центру культури та дозвілля студентів ДЗ «Луганський державний медичний університет» представив свій патріотичний номер «Обійми».

День захисника України - свято не тільки військових. Це свято нескорених, свідомих громадян, які вболівають за долю нашої країни.


-//-//-//-//-//-

09-11.10.2017р. - «Пізнай себе» – актуально для студентства

«Пізнай свій край… себе, свій рід, свій народ, свою землю – і ти побачиш свій шлях у життя…» – ці важливі для сьогодення слова великого філософа Григорія Савовича Сковороди, що пролунали понад 250 років тому, залишаються актуальними і сьогодні. Пізнати себе, збагнути життєву програму своєї душі, свою долю, усвідомити своє місце у світі й здійснити в ньому своє неповторне покликання, знайти гармонію і щастя у «спорідненій праці» такою була головна істина життя Григорія Сковороди, яка не втратила актуальності й сьогодні.

У рамках підготовки до відзначення 300-річного ювілею великого українського мислителя, педагога, філософа, поета, композитора, музиканта, культурно-освітнього подвижника Григорія Савовича Сковороди 9 – 11 жовтня 2017р. на кафедрі іноземних мов з латинською та українською мовами відбувся цикл заходів з метою популяризації феноменальної спадщини та морально-світоглядного вчення видатного Українця.

У світлиці Григорія Сковороди студенти мали можливість ознайомитися з тематичним оглядом літератури, якій представлена творча спадщина мислителя і поета й видання, присвячені Григорію Сковороді. У кінематографічній вітальні відбулися покази і обговорення документальних фільмів: «Великі українці. Григорій Сковорода», «І світ мене не впіймав ...», «Таємничий Сковорода».


-//-//-//-//-//-

07.10.2017р. - Відвідування театру, опери та балету - запорука культурного розвитку особистості!

7 жовтня 2017 року творчий колектив Центру культури та дозвілля студентів ДЗ «Луганський державний медичний університет» відвідали міський Палац Культури, де подивилися танцювально-театральні мініатюри у виконанні сучасного МОДЕРН-БАЛЕТУ «ЖИТТЯ» (м. Львів).

Історія Львівського балету «Життя» – це історія постійного руху та пошуку. Завдяки творчому досвіду, накопиченому впродовж майже 30 років активної концертної діяльності, балет «Життя» перетворився на унікальну хореографічну «лабораторію»: синтез етно-аутентики, східно-європейського модерну і джазу. Після перемоги з Русланою на «Євробаченні» із проектом «Дикі танці» про балет «Життя» дізнався весь світ. Кожна їх композиція – це не просто танець з елементами драматургії, це – театрально-танцювальна мініатюра.

Відвідування такого роду заходів безумовно сприяє духовному зростанню людини і дозволяє якісно і позитивно провести своє дозвілля в вихідний день.


-//-//-//-//-//-

29 вересня 2017 року керівництво Рубіжанського професійного хіміко-технологічного ліцею запросило колектив Центру культури та дозвілля студентів ДЗ «Луганський державний медичний університет» на святковий концерт до Дня Вчителя. У яскраво та святково оздобленому актовому залі ліцею відбулося театралізоване дійство з цього приводу.

Вокальний ансамбль «РЕПРИЗА» та студентку Аніндіту Маіті повний зал зустрічав щирими оплесками.


-//-//-//-//-//-

21.09.2017р. - ДЗ «Луганський державний медичний університет» долучився до акції «День миру in UA 2017»

21 вересня за ініціативи Організації Об’єднаних Націй щорічно відзначається Міжнародний день миру (англ. International Day of Peace). Світова Громадськість відзначає його як день загального припинення вогню і відмови від насильства для зміцнення ідеалів миру як всередині країн, так і між усіма націями та народами. Україна підтримує рішення Генеральної Асамблеї ООН і підтверджує відданість країни ідеалам миру. День миру в Україні відзначається щорічно 21 вересня. Цього року тема Дня миру «Разом заради миру: повага, безпека та гідність для всіх», відображає сутність глобальної ініціативи, яка наголошує на важливість поваги, безпеки та гідності кожного, хто змушений залишити свою домівку в пошуках кращого життя.

У рамках святкування Міжнародного дня миру Кафедра іноземних мов з латинською та українською мовами разом із студенти І,ІІ курсів підготували та провели акцію «Голуб миру». Протягом дня відбувалися майстер-класи з виготовлення птахів миру. Студенти прикрасили навчальний корпус символікою свята студенти та провели флешмоб «Моє мирне місто».

У кінематографічній вітальні відбувся показ інформаційних роликів, провідна ідея яких – збереження миру, адже події останніх років зумовили беззаперечну актуальність Міжнародного дня миру сьогодні.
-//-//-//-//-//-

20.09.2017р. - Міжнародний день студентського спорту

Щороку 20 вересня відзначається Міжнародний день студентського спорту. Цей захід відбувається у форматі обласних змагань на базі РПК ЛНУ. Участь прийняли 10 команд: ІХТ, ЛДМУ, РПК, ЛНУ, РПХТЛ, РПЛ, РІПТ, ДЮСШ, ЛПК (Лисичанський педагогічний коледж), ІФВіС (інститут фізичного виховання і спорту ), ЛАВС ім.Е.О. Дідоренко.

На урочистому відкритті спортивного свята команди привітали: неодноразова олімпійська чемпіонка з легкої атлетики Ольга Бризгіна, та бронзова призерка Олімпійських ігор з велогонки Ірина Янович.

Вони привітали учасників змагань, та побажали всім присутнім міцного здоров’я , а також командам нових перемог.

Перед початком проведення змагання було піднято олімпійський стяг, та проведено флеш-моб 22 віджиманнями, а також розминка з майстром спорту з легкої атлетики Нестеровою Ніною.

Програма спортивних змагань:
1. 3*3 (юнаки та дівчата)
2. Волейбол 3*3 (юнаки та дівчата)
3. Перетягування канату (юнаки 5+2 запасні)
4. Підтягування на жордині (2 особи юнаки)
5. Стрибки на скакалці (2 особи дівчата)
6. Дартс (юнаки та дівчата)

Спортивну честь ЛДМУ захищали 23 студента, які вели боротьбу за призові місця, та досягли гарних результатів.

Дівчата з волейболу посіли 3 місце, склад команди: Кітела Катерина, Сем’яніста Юлія, Славінскайте Каміла.

Хлопці з волейболу - місто, склад: Куліковський Денис, Славінскас Мірослав, Черняк Данил.

Хлопці стрітбол – 6 місце, до складу команди увійшли Усов Валентин, Верещагін Андрій, Гоголь Максим, Паньков Констянтин, Сушко Владислав, Чередніченко Дмитро.

Перетягування каману - 3 місце. Склад команди: Петрушка Констянтин, Шаповалов Олексій, Славінскас Мирослав, Реутов Артур, Борзіло Євген, Юрасов В’ячислав.

Стрибки на скакалці - 2 місце Кітела Катерина.

Дартс - 2 місце Усов Валентин.

Дартс - 3 місце Савченко Євгенія.

Дівчата стрітбол - 5 місце. Склад команди : Щербак Дар’я, Ставенко Ольга, Савченко Євгенія.

Всі переможці були нагороджені медалями та подарунками.

Кафедра фізичного виховання висловлює подяку всім студентам Університету, які прийняли активну участь у спортивному святі, та бажає нових перемог на спортивних аренах.


-//-//-//-//-//-

16.09.2017р. - Молодіжний фестиваль живих скульптур
«Вулична імпреза»

16 вересня в рамках проведення Дня Сім'ї у місті Рубіжне біля фонтану у сквері пройшов МОЛОДІЖНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ЖИВИХ СКУЛЬПТУР «ВУЛИЧНА ІМПРЕЗА» серед навчальних закладів міста.

В цьому фестивалі творча молодь міста змогла проявити свою фантазію. Тут можна було сфотографуватись із кумедними Фіксіками, величними Дейнеріс Таргарієн та Джоном Сноу, а також з красунею Оксаною та її парубком Ковалем Вакулою. Студенти ДЗ «Луганський державний медичний університет» постали в образах з казок «Аліса в країні чудес» та «Буратіно». Прикрасою заходу стали художні номера від навчальних закладів міста.
-//-//-//-//-//-

16.09.2017р. - II міський фестиваль-конкурс «Таланти твої, Рубіжне»

Протягом місяця у м. Рубіжне проходив II МІСЬКИЙ ФЕСТИВАЛЬ-КОНКУРС «ТАЛАНТИ ТВОЇ, РУБІЖНЕ». Організаторами конкурсу виступили благодійний фонд «Кришталеве джерело» та міський Палац культури. Оцінювало конкурсантів компетентне журі. Гала-концерт переможців цього феєричного дійства відбувся 16 вересня в рамках міського свята День Сім'ї.

Відкритий міський фестиваль-конкурс «Таланти твої, Рубіжне» показав, що в місті є чимало обдарованих людей. ДЗ «Луганський державний медичний університет» представляли талановиті студенти з різних курсів, які займаються у Центрі культури та дозвілля студентів художньою самодіяльністю. Переможцями фестивалю, та володарями спеціальних призів стали вокальний ансамбль «РЕПРИЗА», хореографічний ансамбль «MODERN», та Дмитро Дідора. Щиро вітаємо наших талановитих студентів з перемогою!
-//-//-//-//-//-

16.09.2017р. - ХХІІ обласний фестиваль національно-етнічних культур «Сузір'я злагоди»

16 вересня у м. Рубіжне відбувся ХХІІ ОБЛАСНИЙ ФЕСТИВАЛЬ НАЦІОНАЛЬНО-ЕТНІЧНИХ КУЛЬТУР «СУЗІР'Я ЗЛАГОДИ». В урочистому відкритті взяли участь міський голова Сергій Хортів та заступник голови обласної державної адміністрації Вадим Данієлян.

Після привітальних слів офіційних осіб, перед гостями виступили хореографічні та вокальні колективи, що представляють громадські національно-культурні організації, в числі яких Старобільське районне товариство любителів польської мови та культури «Міст надії», Сєвєродонецьке відділення обласного благодійного фонду «Хесед Нер», грузинське співтовариство.

ДЗ «Луганський державний медичний університет» представляли іноземні студенти з Узбекистану, які займаються у хореографічному ансамблі «Восток» Центру культури та дозвілля студентів ДЗ «ЛДМУ», та студентка з Індії Анендіта Маіті.

Захід був організований з метою збереження національно-культурної спадщини, звичаїв, мовних і побутових традицій етнічних груп населення Луганщини, які проживають на території області, їх традицій і обрядів, відродження фольклору, народних ремесел та самодіяльної творчості колективів, а також в рамках святкування Дня сім'ї у м. Рубіжне.
-//-//-//-//-//-

09.09.2017р. - «День фізичної культури та спорту»

9 вересня пройшло свято «День фізичної культури та спорту» на стадіоні ім. А.П. Віноградова, відбулась велика спортивна програма змагань з різних видів спорту. Основним видом програми стали змагання серед найсильніших спортсменів - перетягування катану, в залік XV міської спартакіади. На спортивну арену вийшли вісім команд: «ІХТ-1», «ІХТ-2», «Трудові резерви», «РІПТ», «РПК», «Заря», «Спартак», «ЛДМУ». Система проведення –олімпійська з вибуванням після двох поразок.

Призові місця зайняли команди:
I місце -«ІХТ-1»
II місце- «Заря »
III місце –«ЛДМУ»

На церемонії нагородження організаційний комітет нагородив команди дипломами і пам’ятними медалями.

До складу команди ЛДМУ увійшли:
Набока Арсен
Славінскас Мірослав
Твердохлеб Олександр
Руетов Артур
Петрушка Констянтин
Шаповалов Олексій
Танцюра Дмитро


-//-//-//-//-//-

05-06.09.2017р. - Пляжний волейбол

5-6 вересня на спортивних майданчиках РПК ЛНУ в залік XV міської спартакіади пройшли змагання з пляжного волейболу серед дівчат. Участь прийняли 8 команд: ІХТ, Заря, Спартак , ЛДМУ, РПК, РІПТ, ПІПТ, Юність.

Команда ЛДМУ посіла V місце. До складу команди ввійшли:
Ляшенко Вікторія - 5 курс
Кітела Катерина - 2 курс
Сім'яніста Юлія - 3 курс

Призові місця зайняли: I - Спартак, II - Заря, III - Юність.


-//-//-//-//-//-

04.09.2017р. - Зустріч співробітників Центру культури та дозвілля студентів ДЗ «ЛДМУ» зі старостами груп 1 курсу

Перші тижні нового навчального року, без сумніву, - пора, надзвичайно насичена різноманітними подіями та заходами.

4 вересня 2017 року у Центрі культури та дозвілля студентів ДЗ «ЛДМУ» (пр. Московський, 25а «Візит») пройшла зустріч співробітників Центру зі старостами груп 1 курсу. Зустріч проходила у дружній атмосфері; хлопці та дівчата познайомились з роботою Центра. Для більш детальнішого роз'яснення були також запрошенні студенти, які є членами студентського самоврядування, та студенти, які активно займаються художньою самодіяльністю.

Презентація подарувала першокурсникам масу вражень, дала багатий матеріал для роздумів і можливої подальшої роботи в рамках Центру. Залишається тільки побажати Центру культури та дозвілля студентів продовження активної і продуктивної діяльності, нових талановитих осіб та значних досягнень в новому навчальному році!


-//-//-//-//-//-

15.06.2017р. - Студенти ДЗ «ЛДМУ» у якості запрошених гостей

15 червня 2017 року у Рубіжанському професійному хіміко-технологічному ліцеї відбувся святковий концерт, присвячений випускникам 2017 року.

Вже за доброю традицією колектив ліцею запросив талановиту молодь Центру культури та дозвілля студентів ДЗ «ЛДМУ» виступити у якості запрошених гостей. Студент Дмитро Дідора (2 курс) виконав проникливу композицію зі свого пісенного репертуару.


-//-//-//-//-//-

03.06.2017р. - Обласне свято з нагоди 79-ї річниці утворення Луганської області «Луганщина - це Україна»

3 червня 2017 року в місті Рубіжне відбулося обласне свято з нагоди 79-ї річниці утворення Луганської області «Луганщина - це Україна». У святкових урочистостях взяли участь голова Луганської обласної державної адміністрації - керівник обласної військово-цивільної адміністрації Юрій Гарбуз, керівники і фахівці Луганської обласної державної адміністрації, керівники та представники міст і районів області, представники колективів підприємств і організацій міста, жителі та гості міста.

В рамках святкування на площі Володимирській пройшли численні заходи - показовий виступ службових собак, виступ Луганського обласного козачого кінного театру «Козацька Січ», змагання з силових видів спорту «Територія сили», обласна виставка майстрів декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва «Об'єднанні у творче натхненні», фотовиставка молодих фотографів і художників (любителів) «Наша Луганщина», дитячий розважальний свято, флешмоб «Луганщина - це Україна».

А ще з самого ранку усі бажаючі відвідали стадіон ім. Виноградова. Там було організоване справжнє свято спорту – футбольний матч, а разом з тим веселі естафети та ігри для юнаків й дівчат.

Дівчата з колективів «МРІЯ» та «MODERN» Центру культури та дозвілля студентів ДЗ «Луганський державний медичний університет» прийняли активну участь у цьому феєричному святкуванні.

Завершилося свято великою концертною програмою колективів і солістів районів і міст області: «Давайте об'єднуватися віднині і довіку», дефіле стилізованого українського одягу та аксесуарів «Ми - українці» і концертною програмою за участю групи «MADE IN UKRAINE» і українського співака Василя Бондарчука.
-//-//-//-//-//-

31.05.2017р. - Міжнародний день захисту дітей

У перший день літа весь світ святкує Міжнародний день захисту дітей – свято радості, світла та надії.

31 травня 2017 року напередодні цього свята в ДЗ «Луганський державний медичний університет» також відбулися святкові заходи до Дня захисту дітей.

У цей день дітей зі шкіл міста Рубіжного гостинно приймало університетське студмістечко «Подаруймо радість дітям!» із розважально-спортивною програмою.

«Студенти – дітям!». Саме це гасло втілювали в життя наші першокурсники.

До програми дитячого свята увійшли: інтелектуальні та музичні розваги, майстер-класи з танців, розпис мехенді та спортивні змагання.

Ведучі свята – Липка Валерій та Шульга Катерина – створювали піднесений настрій.

«Гуру» вуличних танців – Кучер Валерій, неперевершені виконавці автентичного індійського танцю – Маіті Аніндіта та Сінгкха Санджьог та майстри етнічного узбецького танцю – Мамажонов Асильбек, Мірзаабдуллаходжиєв Шокирмірзо та Ароббоєв Шохобосбек дали майстер-класи для дітей.

Майстрині мехенді – Бера Діпанджолі та Михайлова Богдана занурили всіх у чарівний світ візерунка хною.

Наставники шкільних команд – студенти груп 2м та 12м талановито спрямовували дитячий гурт у вирі конкурсів і розваг.

Студент ІІІ курсу – Бриков Марк забезпечив якісний технічний супровід.

Ініціатором та організатором проведення свята стала кафедра іноземних мов з латинською та українською мовами, а спортивну його частину забезпечили викладачі кафедри фізичного виховання.

Організатори свята дякують Благодійному фонду Олександра Романовського та Громадській організації «Моє місто – Рубіжне» за допомогу в проведенні дитячого свята та надані призи й подарунки.
-//-//-//-//-//-

27.05.2017р. - Фінальний матч Кубка Луганської області з футболу

27 травня 2017 року о 17 годині у місті Рубіжне на стадіоні ім. А.П. Віноградова (Південна частина міста) відбувся фінальний матч Кубка Луганської області з футболу, в якому зустрілись команди СК «ЗОРЯ» (Рубіжне) – Шахта ім. Мельнікова (Лисичанск).

На цей захід був запрошений танцювальний колектив «MODERN» Центру культури та дозвілля студентів ДЗ «Луганський державний медичний університет», який у перерві між таймами виконав свій запальний танець зі стрічками.

Перший тайм пройшов у рівній боротьбі і завершився з рахунком 0:0. А вже у другому таймі чашу терезів на свою користь схилили футболісти з Рубіжного - 3: 0. Вітаємо команду нашого міста СК «ЗОРЯ» з перемогою!
-//-//-//-//-//-

24.05.2017р. - Рідний край у словах і барвах

У рамках проведення Міжнародного Шевченківського літературно-мистецького свята «В сім'ї вольній, новій…» на кафедрі іноземних мов з латинською та українською мовами відбулась зустріч із письменницею Світланою Талан.

Письменниця із Луганщини, журналістка, авторка творів та романів, що видаються в Україні та за її межами великими тиражами, людина талановита і багатогранна, щира і відкрита до спілкування.

Світлана Талан є членом Національної спілки письменників України, учасник і переможець багатьох національних літературних конкурсів, лауреат Всеукраїнського конкурсу «Коронація слова», «Золотий письменник України». Авторка займає активну громадянську позицію, проводить зустрічі з читачами у багатьох містах країни, зустрічається з учасниками АТО, молоддю та учнями, займається просвітницькою діяльністю. Твори письменниці змістовні, глибокі, спрямовані на виховання національної свідомості та патріотизму. Всі її романи торкають струни духовних переживань. Кожен твір має свою неповторну енергетику, маленьке духовне зернятко, що з любов’ю буде посіяне на полі нашої душі.

Під час зустрічі студенти мали можливість ознайомитися з тематичним різноманіттям творчості письменниці, переглянути бук-трейлери на романи, поспілкуватися та взяти автографи у авторки.

Окрасою свята стали інсценізації з творів «Коли ти поруч» та «Оголений нерв», які підготували студенти першого курсу: Верещагін Андрій, Ткаченко Анастасія, Юрчук Віталій, Набока Анна, Стасюк Вікторія.
-//-//-//-//-//-

24.05.2017р. - «Код нації»

24 травня 2017 року у Центрі культури та дозвілля студентів ДЗ «Луганський державний медичний університет» о 13:30 пройшов показ документального фільму «КОД НАЦІЇ», куди були запрошені студенти 2-ого курсу. Це дослідницький телепроект, створений відомими режисерами-документалістами Іларіоном Павлюком і Володимиром Рибасем.

«КОД НАЦІЇ» - це масштабне дослідження цінностей українців, розповідь про те, що таке українська нація, хто такі українці, і що саме сьогодні визначає приналежність людини до певної нації.

Протягом усього фільму автори шукатимуть той таємний код нації, який дозволяє українцям проносити національну ідентичність крізь віки, незважаючи на всі спроби її «розмити».


-//-//-//-//-//-

18.05.2017р. - День вишиванки у ЦКДС

Уже традиційно третій четвер травня українці відзначають День вишиванки. Цього року це свято припадає на 18 травня. День вишиванки – всеукраїнське свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу. У цей день кожен українець одягає вишиванку і виходить в ній на роботу, в університет, школу ,чи садочок. У такій спосіб українці демонструють, що вишиванка – це одяг не лише на свята. Як показує досвід, люди в День вишиванки завжди піднесенні та усміхнені, адже у стародавньому одязі закодовано багато символів сили, добробуту, краси та оберегів.

З цієї нагоди 18 травня о 13:30 у Центрі культури та дозвілля студентів ДЗ «Луганський державний медичний університет» пройшов показ першого в історії повнометражного документального фільму про вишиванку - «СПАДОК НАЦІЇ». Автори цієї стрічки – чернівецький режисер Олександр Ткачук та сценаристка Леся Воронюк. Цим фільмом - вони мали на меті показати, що вишиванка – це не тільки мода і навіть не лише ознака самоідентифікації, вишиванка – генетичний код нації, символ, що набуває неабиякої значущості, особливо в наших сьогоднішніх умовах.

Це фільм, перенизаний неймовірними життєвими історіями і знаками долі, як полотно. Закопані в землю і зашиті на другому дні сумки, вишиванки ховалися у найнебезпечніший час, лише аби їх ворог не знищив. Їх передавали з країни в країну, їх дарували, їх вишивали в знак найвищої любові – тому то справді генетичний код цілої нації, а не просто щедро прикрашений одяг.


-//-//-//-//-//-

18.05.2017р. - Флешмоб до Дня вишиванки

З нагоди Всесвітнього дня вишиванки увечері 18 травня на Володимирській площі в Рубіжному пройшов флешмоб, організований працівниками міського Палацу культури за сприяння Благодійного фонду Олександра Романовського.

Не залишились осторонь цього заходу вітчизняні та іноземні студенти Луганського державного медичного університету на чолі з викладачами кафедри іноземних мов з латинською та українською мовами.

Взявши участь у флешмобі, студенти з різних куточків України, Індії та Узбекистану висловили свою активну громадську позицію, культурну освіченість та духовну свідомість.

Як показує досвід, люди в День вишиванки завжди піднесені та усміхнені, адже у стародавньому одязі закодовано багато символів сили, добробуту, краси та оберегів.

Не зважаючи на дощ, ані наші студенти, ані учні міських шкіл, ані пересічні громадяни не покинули площі біля Палацу культури, доки не закінчився флешмоб.
-//-//-//-//-//-

13-14.05.2017р. - Дозвілля студентів гуртожитку ДЗ «ЛДМУ»

13 - 14 травня у Міському палаці культури відбулася прем’єра оперети «Бал у «Савойї» у постановці мистецького колективу Народного театру музичної комедії (режисер А.І. Гавва).

З метою організації дозвілля студентів, які проживають у гуртожитку, викладач кафедри іноземних мов з латинською та українською мовами Чернушина Л.В. організувала похід на спектакль міського театрального колективу, який виявився веселою й повчальною комедією. Глядачі поринули у наповнений комічними недоречностями світ героїв, емоцій та дій. Яскрава, захоплююча гра акторів, мелодії, декорації та костюми, несподівані повороти сюжету і, звичайно, кохання побачили в опереті угорського композитора Пала Абрахама.

Після спектаклю студенти піднялись за лаштунки, вручили квіти артистам, подякували за чудову прем’єру та взяли інтерв’ю у режисера театру. Анатолій Іванович розповів, що театр музичної комедії удостоєний почесного звання «народного», історія заснування театру у нашому місті сягає далекого 1933р., а першим спектаклем на рубіжанській сцені була «Наталка Полтавка» М.Лисенка. Режисер запросив студентів долучитися до театральних постановок, у яких, крім постійного складу артистів, грає і молодь.


-//-//-//-//-//-

09.05.2017р. - Святковий концерт, присвячений Дню Перемоги

8 - 9 травня 2017 р. у місті Рубіжне провели низку святкових заходів з нагоди 72-ої річниці закінчення Другої Світової війни. Так, в Південній частині міста в парку відпочинку пройшов святковий концерт, присвячений Дню Перемоги. Творчі колективи Палацу Культури виконали для ветеранів пісні фронтових років. Вшанувати пам’ять загиблих у ті роки і подякувати тим, хто дожив до сьогодніщних днів, прийшли міський голова Сергій Іванович Хортів, народні депутати та небайдужі мешканці міста.

Нам дуже приємно, що на цей захід був запрошений танцювальний колектив «MODERN» Центру культури та дозвілля студентів ДЗ «Луганський державний медичний університет», який виконав тематичну хореографічну постановку, яка нікого не залишила байдужим.

Ветеранам дарували квіти, а також пригощали смачною польовою кашею. Вони були зворушені такою увагою і турботою. Сльози на очах від спогадів того важкого часу, який їм довелося пережити і радість від усвідомлення, що нинішнє покоління пам'ятає про їх великий подвиг.
-//-//-//-//-//-

05.05.2017р. - Екскурсія в міський музей

З метою поширення інформації про День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та вшанування пам’яті кожного, хто боровся з нацизмом, а також перенесення акценту з історії бойових дій на історії конкретних людей, кафедрою іноземних мов з латинською та українською мовами було організовано тематичну екскурсію. Студенти першого курсу відвідали комунальний заклад «Міський музей» м. Рубіжного, де ознайомилися тематичною експозицією, присвяченою подіям війни з фашистськими загарбниками. Вітчизняні та іноземні студенти з захватом переглядали експонати виставки, слухали розповідь екскурсовода про важкі роки війни у нашому місті, про рубіжан-героїв війни, про діяльність військового госпіталю на території міста, про зброю, знайдену на полях бою, військовий одяг, нагороди, старі фото, документи. Студенти вшанували пам’ять воїнів, загиблих у боях за місто Рубіжне біля братської могили та обеліску слави.

З іноземними студентами працювала перекладач А.С. Кременчук, викладач кафедри іноземних мов з латинською та українською мовами.

Хай пам'ять про подвиги ветеранів не згасне, а сучасні покоління бережуть мир, щоб ніколи знову не повторились важкі лихоліття війни.
-//-//-//-//-//-

05.05.2017р. - Тематична краєзнавча екскурсія до меморіального комплексу «Привільнянський плацдарм»

Поблизу міста Привілля Луганської області є незвичайне місце, створене для тих, хто пам’ятає про минуле, про трагічні події з історії рідного краю, з історії нашої Батьківщини. Сучасні краєзнавці називають його «другим Сталінградом», місцеві старожили – «горою Артема», історики – лінією фронту. Звідси відкривається грандіозна та видовищна панорама, також можна побачити залишки окопів, землянок, розірваних снарядів та мін. Саме тут в роки Великої Вітчизняної війни відбувалися кровопролитні бої з фашистськими загарбниками у битві за Донбас. Дотепер залишається невідомою кількість загиблих солдатів та мирних мешканців, проте всі вони живуть в пам'яті і сьогодні. Це Привільнянський плацдарм.

У рамках вшанування 72-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні студенти І та ІІ курсу Державного закладу «Луганський державний медичний університет» та викладачі кафедр Гуманітарних наук, а також Медичної та біологічної фізики відвідали тематичну краєзнавчу екскурсію до меморіального комплексу «Привільнянський плацдарм», яка була проведена методистом Рубіжанського міського ЦДЮТіК Хмельницькою Оленою Петрівною.

Адміністрація ДЗ «ЛДМУ» висловлює подяку керівнику благодійного фонду «Олександр Романовський» Романовському О.О. і волонтеру фонду Голубу Сергію Степановичу за надану допомогу в організації екскурсії.

Завантажити презентацію


-//-//-//-//-//-

04.05.2017р. - «Прочитай книгу про другу світову війну»

Дата 8-9 Травня знаменна для багатьох жителів планети. Особливий слід вона залишила в душах тих, хто не з підручників та фільмів пам’ятає події Другої світової війни, горе втрати близьких, смертельний страх і приниження, сваволю нацистів, нужду, хвороби та голод. Це не просто перемога однієї армії над іншою. Це перемога над світовим злом, яке могло занапастити людство навіки. І коштувала вона титанічних зусиль борців за свободу.

З нагоди Дня пам’яті та примирення та 72-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, з метою продовження традиції святкування 8 та 9 Травня в європейському дусі пам’яті та примирення, відповідно до Закону України «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років», на кафедрі іноземних мов з латинською та українською мовами ДЗ «ЛДМУ» відбулася акція «ПРОЧИТАЙ КНИГУ ПРО ДРУГУ СВІТОВУ ВІЙНУ». Акцію було проведено в читальній залі кафедри іноземних мов з латинською та українською мовами, де усі охочі ознайомилися з літературними творами, представленими на тематичній виставці.


-//-//-//-//-//-

04.05.2017р. - Студентський волонтерський загін ДЗ «ЛДМУ».
Благодійна акція «Хто, як не ми?»

Моральний вчинок – це дія, що твориться на основі моральних цінностей людини: милосердя, чуйності, доброти, вдячності, вірності, поваги, жертовності й співчуття. Моральний вчинок означає зробити щось за велінням власної совісті, на свій страх і ризик, без сподівань на загальне схвалення.

З метою популяризації суспільно-значущих форм діяльності, поширення системи етичних норм, правил поведінки, що склались у суспільстві на основі традиційних духовних і культурних цінностей та уявлень про добро, честь і гідність, студенти Луганського державного медичного університету взяли участь у Всеукраїнському конкурсі «Моральний вчинок», підготувавши творчий звіт у формі буклету.


-//-//-//-//-//-

03.05.2017р. - «Пам’ять про перемогу нам книга збереже!»

З нагоди Дня пам’яті та примирення, з метою переосмислення подій Другої світової війни, чесного діалогу навколо складних сторінок минулого, рівного вшанування пам’яті кожного, хто боровся з нацизмом, підкреслення солідарності та бойового братерства усіх Об’єднаних націй та в рамках акції «Прочитай книгу про Другу світову війну» кафедрою іноземних мов з латинською та українською мовами було проведено конкурс електронних презентацій «ПАМ'ЯТЬ ПРО ПЕРЕМОГУ НАМ КНИГА ЗБЕРЕЖЕ!». Головною умовою конкурсу було створення огляду літературного твору про Другу світову війну в вигляді електронної презентації.

Усі конкурсні роботи, подані студентами, були цікавими та пізнавальними. Перемогу здобула студентка першого курсу, групи 13с Інна Морозова. Вона підготувала огляд літератури, в якому висвітлено твори багатьох авторів-сучасників тих героїчних подій. Презентація студентки розповіла про твори класичної української та світової літератури, а також про новинки сучасної художньої і документально-історичної літератури, як української, так і зарубіжної.

Презентація «Пам'ять про перемогу нам книга збереже!»)
-//-//-//-//-//-

01.05.2017р. - Регіональний фестиваль творчості
«ZARIA-COLOR-FEST 2017»

1 травня 2017 року у Південній частині міста Рубіжне, а саме у парку м. Южний був проведений масштабний регіональний фестиваль творчості «ZARIA-COLOR-FEST 2017», який тривав протягом п’яти годин під відкритим небом. Організаторами фестивалю виступила об'єднана профспілкова організація Рубіжанських хімічних заводів. Основною метою фестивалю було створення умов для реалізації творчої активності молоді і населення, популяризація вокальної, хореографічної, інструментальної, циркової творчості та інших жанрів.

Творчій колектив Центру культури та дозвілля студентів ДЗ «Луганський державний медичний університет» був нагороджений за високий рівень професіоналізму, вагомий внесок в розвиток культури і мистецтва в регіоні. Треба відмітити таких талановитих студентів, які приймали активну участь у фестивалі, а саме танцювальний колектив народного танцю «Мрія» - Дронова Тамара, Комісарова Катерина, Мельник Анастасія (2 курс) та Носолєва Марія (1 курс) – номінація танець; Дідора Дмитро (2 курс) – вокал; Шаповалов Олексій (1 курс) – інструментальна музика; Мадіна Бекчанова (2 курс) - мистецтво розпису по тілу (мехенді); Ковальова Марина (студентка заочної форми навчання) – номінація виставка картин.

Співробітники Центру культури та дозвілля студентів виражають подяку всім студентам, які не тільки приймали активну участь у фестивалі ,а й приїхали, щоб просто підтримати своїх друзів та одногрупників.
-//-//-//-//-//-

26.04.2017р. - КІНОклуб Центру культури та дозвілля студентів

26 квітня 2017 о 18 годині у танцювальному залі Центру культури та дозвілля студентів ДЗ «Луганський державний медичний університет» пройшов дебютний кінопоказ, який відкрив дуже позитивний та мотиваційний мультиплікаційний фільм «Балерина».

Перед початком показу студентам був представлений короткометражний документальний фільм про Чорнобильську трагедію, що сталася 26 квітня 1986 року. Всі учасники зустрічі погодилися: треба пам'ятати, щоб це не повторилося ... Світла пам'ять тим, хто віддав життя, щоб врятувати людство ...

Наступний кінопоказ відбудеться 3 травня і основною темою художнього фільму буде Друга світова війна. Буде проведено опитування в соціальних мережах і студенти самі зможуть вибрати який фільм їм буде цікавіше подивитися.

Будемо чекати на Вас кожного тижня у КІНОклубі Центру культури та дозвілля студентів


-//-//-//-//-//-

21.04.2017р. - Концерт сучасної української музики

21 квітня 2017 року о 17:00 у великому залі міського Палацу Культури міста Рубіжне відбувся Концерт сучасної української музики, в якому брали участь групи «MORGANA UA», «ТІНЬ СОНЦЯ» та виконавці Сергій Файфура, Христина Панасюк, Анжеліка Рудницька.

Концерт пройшов в рамках залучення жителів міста, а особливо молоді до української сучасної культури, а саме до "живого" виконання пісень українською мовою. Студенти ДЗ «Луганський державний медичний університет», які займаються у вільний час від навчання у центрі культури та дозвілля студентів теж відвідали цей захід, незважаючи на дощову та прохолодну погоду. Запальна та позитивна енергія музикантів та співаків зі сцени дуже яскраво передалась й до глядачів у залі, які не помітили, що пролетіли три години концерту, як одна пісня.


-//-//-//-//-//-

13.04.2017р. - Великодні забави

Світлий Великдень – найочікуваніше весняне свято, котре святкують у всьому світі.

В українського народу побутують чудові великодні звичаї та традиції, що передаються з покоління до покоління.

За народною прикметою на Великдень всі мають веселитися, адже «хто буде сумувати в цей день, сумуватиме і весь рік».

Підтримуючи та вшановуючи рідні традиції, 13 квітня 2017 р. студенти І та ІІ курсів ДЗ «ЛДМУ» під керівництвом викладачів кафедри іноземних мов з латинською та українською мовами провели пізнавально-розважальне дійство «Великодні забави».

Ведучі свята, ролі яких талановито виконували студентка І курсу групи 14 Кулинич Іванна та студент ІІ курсу групи 16 лм Яцунок Артем, щиро привітали всіх присутніх з прийдешнім святом та занурили присутніх у світ Великодня.

У цей весняний сонячний день у колі друзів, у щирій радісній атмосфері всі охочі взяли участь у різноманітних народних великодніх іграх і забавах.

Конкурси: «Великодній кошик», «Намалюю писанку, намалюю!», «Нумо, язика заплетімо!», «Яйце-райце» – підняли настрій і дали можливість виявити в собі дегустатора, митця, декламатора, вправного «обертача яєць». Завершили свято традиційні в цей день «Яєчні бої».

Дорогі друзі! Вітаємо всіх із Великим днем. У неділю ми з вами радо промовлятимемо: «Христос воскрес!», а у відповідь неодмінно почуємо: «Воістину воскрес!»
-//-//-//-//-//-

08.04.2017р. - «День здоров’я» у ДЗ «ЛДМУ»

Наймасштабніший захід цієї весни відбувся у Луганському державному медичному університеті. 8 квітня, за ініціативою Профспілкової організації студентів ЛДМУ та кафедри фізичного виховання, пройшов «День здоров’я» під гаслом «Луганщина в нас одна». Захід відбувся на стадіоні «Хімік» м.Рубіжне. У змаганнях брали участь студенти медичного факультету та факультет іноземних студентів ЛДМУ.

Переможцями змагань стали:
1 місце – 2 курс; 2 місце – 1 курс; 3 місце – 6 курс

Номінацію «За оригінальність» отримали студенти іноземного факультету.

На заході об’єднались студенти з різних куточків України та Луганщини.

Дякуємо адміністрації ДЗ «Луганський державний медичний університет» за надану допомогу в організації заходу. Сподіваймося, що цей захід стане доброю щорічною традицією.
-//-//-//-//-//-

07-08.04.2017р. - Змагання з плавання в залік ХV спартакіади

7-8 квітня на спортивній базі Рубіжанського центра фізичної культури та спорту пройшла спартакіада з плавання. В змаганнях прийняли участь 12 чоловічих та 9 жіночих команд.

Програма змагань:
1 день
1. 50м брас (Ч) в залік 2 результати
2. 50м брас (Ж) в залік 2 результати
3. 50м спина(Ч) в залік 2 результати
4. 50м вільний стиль (Ж) в залік 4 результати
5. 100м вільний стиль (Ч) в залік 2 результати
2 день
1. 50м спина (Ж) залік 2 результата
2. 50м вільний стиль (Ч) залік 4 результата
3. естафета 4Х50м (Ж) 1 команда
4. естафета 4Х50 (Ч) 1 команда

За 2 дні змагань було зафіксовано 283 запливи, та встановлено новий рекорд міста на дистанції 50м вільним стилем (Ч).

Склад жіночої збірної команди ДЗ «ЛДМУ»:
1. Нєсвітова Валерія 1курс група 3м
2. Головченко Вікторія 1 курс група 13с
3. Севастьянова Людмила 1курс група 5м
4. Заіка Аліна 1курс група 10м
5. Кітелла Катерина 1курс група 2м
6. Фролова Оксана Євгеніївна аспірант та асистент кафедри технології ліків, організації та економіки фармації в фармакології

Найкращою плавчинею ДЗ «ЛДМУ» визнана Данько Марина 2курс група 1л

Склад чоловічої збірної команди ДЗ «ЛДМУ»:
1. Олейник Дмитро 1курс група 4м
2. Усов Валентин 1 курс група 7м
3. Палій Семен 1курс група 10м
4. Сємірєнко Дмитро 1курс група 6м
5. Вєрищагін Андрій 1курс група 1м
6.Лютий Олексій Валерійович викладач кафедри медичної та біологічної фізики, медичної інформатики та біостатистики.

Найкращім пловцем ДЗ «ЛДМУ» визнан Колодєзєв Денис 1курс група 4м.

У загально командному заліку жіноча команда посіла 4 місце, а чоловіча посіла 6 місце

Призові місця розташувались таким чином:
ЖІНКИ:
1. Юність
2. Ф.О. Спартак
3. Ф.О.ЗОРЯ
ЧОЛОВІКИ:
1. Іхт ІМ.Даля
2. Ф.О.Юність
3. РКТК


-//-//-//-//-//-

06.04.2017р. - Другий етап Всеукраїнської студентської Олімпіади
за спеціальністю «Стоматологія»

06 квітня 2017 року у ВДНЗУ «Українська медична стоматологічна академія» відбулася Всеукраїнська студентська олімпіада зі стоматології. Організатором заходу виступила Кафедра хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії з пластикою і реконструктивної хірургією голови та шиї від Української медичної стоматологічної академії.

В Олімпіаді взяли участь студенти 12 міст України. Від ДЗ «Луганський державний медичний університет» були представлені студенти 4-го та 5-го курсів, якi перемогли у першому відбірковому турі олімпіади, та були відряджені до міста Полтави до участі у другому турі всекраїнської олімпіади зі стоматології. В олімпіаді брали участь студенти: Раушкін Артем, Литвиненко Оксана, Гнилицька Валерія, Глущенко Вадим, Лопатіна Катерина, Холдоров Фаррух в супроводі асистента кафедри стоматології Бондаря Олексія Олексійовича.

Урочисте відкриття Олімпіади почалося з привітального слова Першого проректора, заслуженого діяча науки і техніки України Доктор медичних наук, професора Бобирьова Віктора Миколайовича.

Програма Олімпіади була великою і включала в себе кілька напрямків: ортопедична, терапевтична, хірургічна, і дитяча терапевтична стоматологія. По закінченню олімпіади учасників і гостей Олімпіади привітала декан стоматологічного факультету Сидорова Алла Іванівна та завідувач кафедри хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії з пластикою і реконструктивної хірургією голови та шиї Аветіков Давид Соломонович. Всі студенти, що брали участь у олімпіаді, були нагороджені грамотами.

Окрім олімпіади студенти УМСА провели екскурсію по визначним пам'яткам міста, і показали популярні та улюблені студентам місця відпочинку. Зустріч була теплою . Наші студенти познайомилися з багатьма студентами з інших університетів.

Студенти нашого вузу, які брали участь у олімпіаді, відмітили для себе багато корисного i цiкавого.


-//-//-//-//-//-

03.04.2017р. - «Державні символи України у системі національних цінностей»

Кожна суверенна держава має невід’ємні атрибути, які уособлюють національну історію, культуру, традиції і втілюють гідність та свідомість народу. Українські символи відомі своєю красою та глибоким змістом на весь світ. Повага до національних символів Герба, Прапора та Державного Гімну є першочерговою потребою у формуванні правосвідомості громадянина, нового українця, який любить та поважає свій рідний край.

Велику шану до національних символів України,– Герба, Прапора та Державного Гімну, виявили наші студенти, представивши свої творчі доробки у рамках конкурсу «Державні символи України у системі національних цінностей», який проводила кафедра гуманітарних наук. На конкурс були представлені стіннівки, панно, вірші.

Найкращими визнані роботи наступних студентів:
Попової Н., І курс, гр. 11м – вірш про державний прапор;
Севастьянової Л., І курс, гр. 5м – стіннівка;
Мельник А., ІІ курс, гр. 6л – панно.

Дякуємо всім, хто взяв участь у конкурсі, хто не залишається байдужими до своєї країни, її символів.


-//-//-//-//-//-

01-02.04.2017р. - Міська спартакіада з настільного тенісу

1-2 квітня 2017 року у Рубіжанському фізкультурно-спортивному комплексі пройшли змагання з настільного тенісу. Участь прийняли 11 команд.

Команда ДЗ «Луганський державний медичний університет» зайняла 7 місце у загальнокомандному заліку у такому складі:
1. Шехов Жасурбек - 1курс 14с
2. Цималий Валентин - 1курс 10м
3. Рассказов Микита - 1 курс 13с
4. Мельник Анастасія - 2 курс 6л
5. Шиян Євген - 2 курс 6л
6. Романюк Клавдій - граючий тренер


-//-//-//-//-//-

24.03.2017р. - Концерт для військовослужбовців, присвячений 3-ій річниці з дня створення Національної гвардії України

24 березня 2017 року у мікрорайоні Южний у Палаці Культури пройшов концерт для військовослужбовців, присвячений 3-ій річниці з дня створення Національної гвардії України.

На урочистому святі були присутні вельмишановні гості: заступник голови Луганської обласної державної адміністрації з питань безпеки та громадського порядку Клименко Юрій Юрійович; голова Луганського Апеляційного суду Гаврилюк Володимир Кузьміч; військовий прокурор Луганського гарнізону Мрочко Роман Миколайович; начальник управління пенітенціарної служби України в Луганській області підполковник внутрішньої служби Олейніков Сергій Олександрович; голова міської ради м. Рубіжне Хортів Сергій Іванович; заступник начальника Рубіжанського міського відділу поліції підполковник поліції Жданов Валерій Валерійович; заступник начальника Сєверодонецького міського відділу поліції підполковник поліції Лозиченко Сергій Іванович; директор ТОВ НВП «Зоря» - Черніцов Олександр Іванович.

Студенти ДЗ «Луганський державний медичний університет» приймали участь у цьому заході, а саме вокальний колектив «Реприза» (Волкодав Анастасія 4 курс та Сергєєва Валерія 2 курс), Нечаєва Мирослава (2 курс) та Носолєва Марія (1 курс). Хореограф Центру культури та дозвілля студентів Лєдовська Юлія Сергіївна танцювала спільно з художнім колективом міського Палацу Культури (м. Южний).

Національна гвардія являється основою безпеки та надійною опорою суверенітету держави, забезпечує обороноздатність країни. В цей важкий для Батьківщини час, військовослужбовці демонструють мужність та героїзм, відвагу та самопожертву, відчайдушність та бойове братство кожного дня, кожної години, кожної миті.


-//-//-//-//-//-

24.03.2017р. - 500-річчя від початку масштабного духовного відродження

У 2017 році увесь християнський світ відзначає 500-річчя від початку масштабного духовного відродження, яке назавжди змінило хід історії. У зв’язку з цією значною подією на території України стартував проект R 500, мета якого познайомити українців із життєвими цінностями Реформації, закликати до оновлення усіх сторін особистого й суспільного життя згідно з біблійними принципами.

Студентами ІІ курсу та викладачами кафедри гуманітарних наук в стінах нашого університету було проведено круглий стіл на тему «Реформація як чинник ціннісно-світоглядних трансформацій суспільства». У рамках його роботи були не лише обговорені проблеми, пов’язані з кризою духовності, пошуком нових ціннісно-смислових орієнтирів у сучасному глобалізованому світі, але й розгорнута жвава дискусія стосовно співвідношення між наукою і релігією в сучасному світі.


-//-//-//-//-//-

20-23.03.2017р. - Міська спартакіада з шашок

20-23 березня 2017 року в міському палаці культури проходили змагання з шашок. Участь прийняли 11 команд. Команда ДЗ «Луганський державний медичний університет» зайняла 8 місце у загальнокомандному заліку у такому складі:
1. Белякова Тетяна 2 курс група 4л
2. Севастьянова Людмила 1 курс група 5м
3. Товстоног Антон 1 курс група 4м
4. Семіряжко Олексій 2 курс група 3м
5. Ричко Константин 1 курс група 1м
6. Славінскас Мирослав 3 курс група 6лм


-//-//-//-//-//-

22.03.2017р. - Поетичні читання: «Поговорімо про… ЛЮБОВ»
у літературно-музичній вітальні з нагоди Всесвітнього дня поезії

«Поезія – це завжди неповторність,
Якийсь безсмертний дотик до душі»
Л. Костенко

Всесвітній день поезії проголошений ЮНЕСКО в 1999 році. Цей день відзначають щорічно.

Генеральний директор ЮНЕСКО Коїтіро Мацуура, звертаючись до міжнародної громадськості з нагоди Всесвітнього дня поезії, зазначив: «Поезія допомагає нам жити разом. Вона необхідна для встановлення діалогу між культурами та для гармонійної взаємодії між різними суспільствами. Заохочення поетичної творчості, її поширення та перекладу – це ще один із чинників сприяння культурному різноманіттю, життєво важливе джерело натхнення, відроджуване живою єдністю поета в багатогранних проявах його творчості».

Тож з нагоди Всесвітнього дня поезії кафедра іноземних мов з латинською та українською мовами провела поетичні читання в музично-літературній вітальні.

Тематику поетичних читань навіяла весна і … звичайно, любов.

Студенти та викладачі, які організували поетичні читання, створили затишну романтичну атмосферу.

Вірші… Чарівна музика… Дружнє коло … Потрапляючи у таку атмосферу кожному хотілося ділитися своїми почуттями, піснями, улюбленим відео.

Зустріч супроводжувалася різнобарвними емоціями, щирими і справжніми. Дотик поезії зворушив таємні струни душі кожного.

Країною вічної любові вели присутніх:
- Карлова Тетяна Євгенівна – завідувач кафедрою іноземних мов з латинською та українською мовами, канд.філол.наук, доцент
- Липка Валерій (група 2м)
- Ткаченко Анастасія (група 1м)
- Шаповалов Олексій (група 2м)
- Юрчук Віталій (група 2м)
- Верещак Наталя (група 2м)
- Гавріков Олександр (група 1м)
- Верещагін Андрій (група 1м)
- Кітела Катерина (група 2м)
- Чумак Анастасія (група 1м)
- Ткаченко Віталій (група 2м)
- Маіті Аніндіта (група 16і)

«Поговорімо про…ЛЮБОВ,» – було написано на дошці. І розмова відбулася!
-//-//-//-//-//-

21.03.2017р. - Конкурс малюнків до творів Тараса Шевченка: «Застигла поезія»

З нагоди відзначення 203-ї річниці від дня народження Великого Кобзаря, відомого поета, прозаїка, драматурга – Тараса Шевченка кафедра іноземних мов з латинською та українською мовами організувала серед студентів ДЗ «ЛДМУ» конкурс малюнків до творів Тараса Шевченка: «Застигла поезія».

За підсумками конкурсу:
І місце посіла студентка фармацевтичного факультету Ковальова Марина (група ФЗК ТФП) із малюнком «І барвінком, і рутою»,
ІІ місце – студентка І курсу медичного факультету Носалєва Марія (група 7м) із малюнком «Лілея».

Поза конкурсом був представлений портрет Тараса Шевченка, намальований на полотні студентом І курсу медичного факультету Максименком Максимом (група 8м).


-//-//-//-//-//-

16.03.2017р. - ХІІ регіональна науково-практична студентська конференція «Українська молодь. Духовність. Мораль. Громадянськість».

16 березня 2017 року в Рубіжанському політехнічному коледжі ім. О.Є. Порай-Кошиці відбулася ХІІ регіональна науково-практична студентська конференція «Українська молодь. Духовність. Мораль. Громадянськість».

Конференцію з привітальним словом відкрив в.о. директора коледжу Чумак М.М., який відзначив, що саме молодь України розбудує сильну і незалежну країну, саме їх наснага, любов до рідної землі, юнацький оптимізм та знання, отримані під час навчання, допоможуть Україні подолати чергову кризу і зроблять її квітучою європейською країною.

На конференції наш університет з гідністю представили студентки ІІ курсу медичного факультету, найактивніші члени студентського наукового гуртка кафедри гуманітарних наук «Крила духовності» – Соломійчук Марина (група 4л) і Решетнікова Софія (група 11 с). Доповіді наших студенток були представлені в рамках роботи секції: «Пишаємося, що українське. Україна – вклад в світову історію, культуру та спорт».


-//-//-//-//-//-

13.03.2017р. - Інтерв’ю зі студентами ДЗ «Луганський державний медичний університет»

Обласне Радіо Пульс продовжує свій проект з циклом радіопередач, під назвою «Талановита молодь Луганщини».

13 та 15 березня в ефір вийшли інтерв’ю зі студентами ДЗ «ЛДМУ»: студентом першого курсу Олексієм Шаповаловим, та студенткою заочної форми навчання фармацевтичного факультету Ковальової Марини. Тому вмикайте радіо «Пульс» на частоті 105, 9 FM (Рубіжне, Сєверодонецьк. Лисичанськ), 99,5 FM (Станиця-Луганська); 100,6 FM (Старобільск).

Радіопередача буде виходити: понеділок, середа, п’ятниця о 16:45, а повтор буде у вівторок, четвер та суботу о 10:45.


-//-//-//-//-//-

25.02-12.03.2017р. - Міська спартакіада з волейболу (жінки)

З 25 лютого по 12 березня 2017 року в спортивному залі «РФСК» пройшов Чемпіонат міста по баскетболу серед жіночих команд. Збірна команда ДЗ «ЛДМУ» у підгрупі зайняла ІІ місце, а у півфіналі зустрілась з командою ФО «Юність». Рахунок всю гру був рівний, але на при кінці матчу команда ДЗ «ЛДМУ» поступилась на 2 очки, та посіла 4 місце.

Переможцями стали:
1. ФО «Спартак»
2. ІХТ
3. ФО «Юність»
4. ДЗ «ЛДМУ»

Найкращими баскетболістками ДЗ «ЛДМУ» стали: Савенко Ольга (1 курс, група 11м), Нєчаєва Мирослава (2 курс, група 1л), Шульга Дар’я (1 курс, група 9м). Капітан команди – Щербак Дар'я (1 курс, група 12м) була визнана найкращим гравцем спартакіади.


-//-//-//-//-//-

10.03.2017р. - Інтерв’ю зі студентами ДЗ «Луганський державний медичний університет»

Обласне Радіо «Пульс» запустило проект з циклом радіопередач, під назвою «Талановита молодь Луганщини». Тема – розповіді про молодь нашого краю, чим живуть молоді люди і які вони мають у Луганській області можливості та перспективи; чи зможуть вони себе знайти і реалізувати саме тут. На всі питання кореспондента відповідають соціально-адаптовані, енергійні, молоді люди нашої області.

В інтерв’ю взяли участь студенти ДЗ «ЛДМУ». А саме студент першого курсу Віталій Юрчук та студент другого курсу Дмитро Дідора. Тому вмикайте радіо «Пульс» на частоті 105, 9 FM (Рубіжне, Сєверодонецьк. Лисичанськ); 99,5 FM (Станиця-Луганська); 100,6 FM (Старобільск).

Радіопередача буде виходити: понеділок, середа, п’ятниця о 16:45, а повтор буде у вівторок, четвер та субботу о 10:45.


-//-//-//-//-//-

09.03.2017р. - Інтелектуальний забіг «Шевченків світ: буяння барв, сплетіння ліній» (До Дня народження поета)

9 березня відзначається День народження Тараса Григоровича Шевченка. З нагоди цього свята кафедрою іноземних мов з латинською та українською мовами було проведено конкурс, присвячений пам’яті Великого Кобзаря.

Тарас Шевченко був не тільки поетом, але й видатним художником, письменником, який боровся за свободу України та повноцінний статус української мови. Він прожив усього 47 років, із яких 34 провів у неволі (10 років у засланні, 24 – у кріпацтві) тому не дивно, що червоною ниткою через усю його поезію пройшла тема рабства і свободи.

Конкурс «Шевченків світ: буяння барв, сплетіння ліній» був проведений у формі інтелектуального «забігу»: команди боролися не за бали, а за символічні «метри». Така форма була обрана, аби підкреслити довгий шлях, подоланий Шевченком з села Моринці в Оренбург, з кріпака – в одного з найвідоміших діячів тогочасної російської, української та світової культури. Подолати своєрідний «кілометраж» пропонувалося і глядачам: найактивніші студенти з залу, котрі давали правильні відповіді на запитання, збирали жетони з позначкою «1 км».

Активну участь у заході прийняли: Ганна Набока, Владислав Лукашов, Людмила Севастьянова, Андрій Дроздов, Надія Пилипчак, Каріна Бут, Даніель Лободенко, Дмитро Колногоров, Анастасія Альохіна.

Окрему подяку висловлюємо Валерії Несвітовій (І курс, 3 м група), Павлу Рябошапку (І курс, 3 м група) Валерію Кучеру (І курс, 12 м група), Марії Носалєвій (І курс, 7 м група), Олексію Шаповалову (І курс, 2м група) за допомогу в підготовці та проведенні конкурсу.


-//-//-//-//-//-

07.03.2017р. - Виступ студентів ДЗ «ЛДМУ» у Рубіжанському професійному хіміко-технологічному ліцеї

7 березня 2017 року у Рубіжанському професійному хіміко-технологічному ліцеї відбувся святковий концерт, присвячений «8 березня».

Вже за доброю традицією колектив ліцею запросив творчі колективи Центру культури та дозвілля студентів ДЗ «ЛДМУ» виступити у якості запрошених гостей. Студенти університету Нечаєва Мирослава (2 курс) та Козлова Олена (6 курс) виконали запальний іспанський танець «Фламенко».

Глядачі, які були присутні в залі з оплесками зустрічали та проводжали наших талановитих дівчат.


-//-//-//-//-//-

02.03.2017р. - Переломний момент: Війна за демократію в Україні

Наприкінці лютого – початку березня по всій Україні проводилися заходи, присвячені вшануванню пам’яті борців за свободу, які трагічно загинули під час Революції Гідності.

У зв’зку з цим кафедра іноземних мов з латинською та українською мовами організувала для студентів ДЗ «Луганський державний медичний університет» перегляд документального фільму українського режисера Олеся Саніна та американського документаліста Марка Джонатана Гарріса «Переломний момент: Війна за демократію в Україні».

Під час перегляду студенти університету мали змогу більше дізнатися не лише про історію подій Революції Гідності, а й про окупацію Кримського півострову російськими військами, проведення антитерористичної операції, а також про інформаційну війну, що ведеться російськими ЗМІ, починаючи із зими 2013 року.


-//-//-//-//-//-

25.02.2017р. - Конкурс краси і таланту «Я – Україночка»

Як говорить відоме прислів'я, краса врятує світ і в цьому висловлюванні криється істина, адже краса здатна надихнути на прекрасні емоції та добрі вчинки. Тому 25 лютого 2017 р. у міському Палаці Культури м. Рубіжне відбувся конкурс краси і таланту «Я – Україночка». За корону переможниці боролися 9 абсолютно різних дівчат з навчальних закладів міста.

З самого початку вечора в залі панувала атмосфера свята. Глядачі насолоджувалися яскравими постановками та виходами конкурсанток. Йдучи по імпровізованому подіуму, дівчата продемонстрували свою грацію і витонченість. Незважаючи на те, що корона переможниці лише одна, ніхто з дівчат не залишився без подарунків.

Державний заклад «Луганський державний медичний університет» гідно і на високому рівні представляла студентка 4 курсу Дробот Олександра. На конкурсі талантів вона виконала сольний танець на пісню Ані Лорак «Мальви»(хореограф Центру культури та дозвілля студентів Лєдовська Юлія Сергіївна), який нікого у залі не залишив байдужим. Наприкінці конкурсу Олександра була удостоєна титулу "Міс Грація", та отримала цінні подарунки.

Ми від щирого серця бажаємо Олександрі майбутніх перемог, де б вона не брала участь і залишатися завжди такою гарною та щирою дівчиною!


-//-//-//-//-//-

24.02.2017р. - Концерт бардівської пісні і авторських віршів

24 лютого 2017 року затишний зал Центру культури та дозвілля студентів ДЗ «ЛДМУ» гостинно відчинив свої двері запрошуючи поринути у прекрасний світ музики і поезії. На концерт бардівської пісні і авторських віршів прийшли не тільки студенти нашого університету і жителі міста Рубіжне, а й приїхали гості з інших міст.

На початку виступу запрошених гостей – групи «The Zarya’D», студенти 1 курсу Юрчук Віталій та Ткаченко Анастасія проникливо читали вірші власного твору й вірші Тараса Григоровича Шевченко.

Потім на імпровізовану сцену вийшли гості вечора, які через все своє життя пронесли любов до авторської пісні. Це директор Рубіжанського казенного хімічного заводу «Зоря» Андрій Жарков, директор Рубіжанского фізкультурно-спортивного комплексу Анатолій Бусінков та директора приватних підприємств Юрій Яворський та Володимир Горбенко.

Авторські пісні, які виконували гості вечора, були дуже теплими, райдужними, а деякі пісні зал підспівував разом з виконавцями. Концерт, дійсно, вдався на славу, перевершивши всі, навіть найсміливіші і амбітні, очікування організаторів!

Ми дуже раді, що захід, який спочатку замислювався як відносно невеликий й камерний, зібрав кілька десятків глядачів і виявився за охопленням значно ширше, ніж передбачалося. За відгуками присутніх концерт залишив масу позитивних вражень. У зв'язку з чим співробітники Центру культури і дозвілля студентів сподіваються, що їх проведення стане доброю традицією.


-//-//-//-//-//-

15.02.2017р. - День Пам'яті воїнів загиблих в Афганістані

15 лютого в Україні відзначаеться день Пам яті воїнів загиблих в Афганістані.

Історично 25 грудня 1979 року СРСР ввів свої війська на територію Афганістану. Ця війна тривала майже 10 років і закінчилася 15 лютого 1989 року. Через Афганістан пройшло 620 тисяч військових, молодих солдатів, громадян СРСР різних національностей.

А що було зараз, якби не було цієї війни? Не було б 14 тисяч загиблих здорових молодих хлопців. Не було сліз матерів, жінок та дітей. А ненароджені діти тих, що загинули були зараз нашими однолітками. Вчились, працювали, кохали. І всім відомої пісні «Чорний тюльпан» мабуть не було.

Сьогодні, 15 лютого 2017 року студенти 6 курсу Луганського державного медичного університету (м.Рубіжне) поклали квіти до меморіалу воїнам Афганістану. Усім хто повернувся, загинув та не народився: «І мертвим, і живим, і ненародженим землякам моїм».


-//-//-//-//-//-

15.02.2017р. - Конкурс краси «Чарівна панянка»

15 лютого 2017 року у Рубіжанському професійному хіміко-технологічному ліцеї відбувся конкурс краси серед студентів цього закладу "Чарівна панянка".

В якості запрошених гостей були присутні співробітники Центру культури та дозвілля студентів ДЗ "ЛДМУ". Хореограф Центру Лєдовська Юлія Сергіївна виступила у якості журі кокурсу ,який оцінювала достатньо об'єктивно, так як сама не раз брала участь у подібних заходах, та студентка першого курсу Носалєва Марія, яка виконала для глядачів проникливий танець, який никого не залишив байдужим.


-//-//-//-//-//-

12-14.01.2017р. - Зимова сесія Школи лідерства

12-14 січня 2017 року студентка 2 курсу групи 11с Решетнікова Софія стала учасницею Зимової сесії Школи лідерства. Наша студентка відвідала декілька заходів, які було організовано Катериною Смаглій, директоркою Інституту Кеннона. Першою локацією була Києво-Могилянська Академія, де проходила зустріч з представниками студентського самоврядування, а також з Віктором Килимаром, який є засновником багатьох проектів у цьому видатному навчальному закладі України.

Наступний захід відбувся у м. Львів, де протягом двох днів слухачам Школи читали лекції літературознавець та письменниця Олена Галета та професор Українського Католицького Університету, політолог Ярослав Грицак. Там же відбулася зустріч зі студентами та випускниками УКУ.


-//-//-//-//-//-

13.01.2017р. - «Маланки» у ДЗ ЛДМУ

Щедрий вечір, добрий вечір,
Добрим людям на здоров’я!

Споконвіку, напередодні старого Нового року, за давньою народною традицією, справляють Щедрий Вечір – веселе українське свято з обрядами, забавами й багатою кутею.

На Щедрий Вечір, тобто в ніч під старий Новий рік, майже по всій Україні, від Таврії до Гуцульщини, традиційно ходили гурти ряджених – молодіжні ватаги, які щедрували й водили «Маланку» – своєрідний маскарад. «Маланка» – народне дійство, покликане відганяти злих духів і забезпечити людям добробут та здоров’я у новому році.

Студенти першого курсу під керівництвом викладачів кафедри іноземних мов з латинською та українською мовами вже вкотре, популяризуючи кращі українські традиції, вітали колектив університету із цим святом. Ряджені, на чолі з Маланкою та Василем, «водили Козу», зичили всім щастя, здоров’я, добробуту й миру.

До суто українського звичаю цьогоріч долучилися й іноземні студенти з Індії та Узбекистану.

Ролі ряджених талановито виконували першокурсники:
- Зайцев Олександр (група 12 м) – Україна;
- Мамажонов Асільбек (10 м) – Узбекистан;
- Шульга Катерина (група 10 м) – Україна;
- Маіті Аніндіта (група 16 і) – Індія;
- Кучер Валерій (група 10 м) – Україна;
- Бера Діпанджалі (група 16 і) – Індія;
- Липка Валерій (група 2 м) – Україна;
- Сінгкха Санджьог (група 16 і) – Індія;
- Реуцька Діана (група 12 м) – Україна;
- Барман Депаджит (група 16 і) – Індія.

Музичний супровід забезпечував Шаповалов Олексій (група 2 м).

Щедрик, щедрик, щедрівочко,
Йди з хати до хати
Добрих друзів добрим словом —
Серцем привітати.
Пироги, вилазьте з печі,
Наливайтесь, вина.
Добрий вечір, щедрий вечір, Мати-Україна!


-//-//-//-//-//-

Піднятися вгору

ОСВІТНІЙ ЦЕНТР «ДОНБАС-УКРАЇНА»

Підготовка офіцерів запасу

Розклад занять

Державна екзаменаційна комісія (ДЕК)

Центр культури та дозвілля студентів

Профспілкова організація студентів

Студентське самоврядування

Студентське життя

Гуртожиток

Урочиста обіцянка студента

Клятва лікаря України

Клятва провізора

Клятва Гіппократа

Гімн ДЗ ЛДМУ

Бібліотека

Всеукраїнський тиждень права в 2017 році


оплата навчанняДошка оголошень для студентів

Дошка оголошень відділу ординатури

Видео ДЗ ЛДМУ

Друковані змі

Український журнал клінічної та
лабораторної медицини


ЄВРОМЕД


(c) 2018 ДЗ "Луганський державний медичний університет". Усі права захищено.